Yaşları 8 ila 10 arasında değişen 45 çocuğun tecavüze uğradığı Ensar Vakfı olayıyla ilgili olarak hakkında soruşturma açılan üç yöneticiden birisi olan Asım Sultanoğlu'nun Urfa İl Milli Eğitim Müdürü olarak atamasına tepkiler sürüyor.

Yeni sezon Bölgesel Amatör Lig grupları belli oldu Yeni sezon Bölgesel Amatör Lig grupları belli oldu

Urfa Emek ve Demokrasi Platformu, atama kararının iptalini isteyerek, müdürlük binasına siyah çelenk bıraktı.

Platform tarafından burada yapılan açıklamada, "Çocuklara yönelik cinsel istismar davasında adı geçen Sultanoğlu’nun Bursa ve Kahramanmaraş illerine İl milli Eğitim Müdürü olmasına dair haberler de basına düşmüş, fakat gelen tepkiler üzerine bu atamalar iptal edilmiştir.

İstismar suçlusu vakıfları savunan ve görevde ağır ihmali bulunan bir kamu görevlisi olan Asım Sultanoğlu’nun böylesi ağır bir suç karşısında hala göreve devam etmesinin hukuki gerekçesi nedir? Daha önce Bursa ve Maraş’a İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanmak istenen Asım Sultanoğlu’nun atamasından neden vazgeçilmiştir? İki ile yapılan atamalar iptal edilmesine rağmen hangi gerekçe ile Urfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanmıştır? İlimize yapılan atamayı doğru bulmuyoruz ve platform olarak derhal iptal edilmesini istiyoruz" denildi.