İstanbul'da bir sokak röportajında “Ben hap satıyorum, uyuşturucu satıyorum. Dolandırıcılık yapıyorum. Şaka yapıyorum. Bunları yayınlayabilirsiniz. Bu devirde yapılmayacak iş değil” ifadelerini kullanan U.A. isimli genç gözaltına alındı.

Hakkında "Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasına özendirmek” suçlamasıyla işlem başlatılan U.A., Sancaktepe'de geçen günlerde bir sokak röportajında kendisine uzatılan mikrofona "İllegal ne iş yapıyorsunuz" sorusuna, "Ben hap satıyorum, uyuşturucu satıyorum. Dolandırıcılık yapıyorum" yanıtını verdi. Soruyu yönelten kişinin, "Şaka mı, ben senin yapmadığını ümit ediyorum" sözlerine ise genç, "Şaka değil yapıyorum. Bunları yayınlayabilirsiniz. Bu devirde yapılmayacak iş değil" demişti.

Almanya’daki barış mitingine çağrı: Gün, 'bana ne’ demenin günü değil Almanya’daki barış mitingine çağrı: Gün, 'bana ne’ demenin günü değil

Söz konusu sokak röportajına ait görüntüler sosyal medyada paylaşılınca büyük tepki topladı. Görüntülerin ardından İstanbul Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, U.A. olduğunu belirledikleri şüphelinin Sancaktepe'de oturduğunu tespit etti ve evine operasyon düzenlendi.

U.A., yakalanarak gözaltına alındı. Uyuşturucu dahil çok sayıda suçtan kaydı olduğu belirtildi.