Haklarında kara para aklama iddiasıyla Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açılan ve şirketlerinde arama yapılan Dilan Polat ve Engin Polat çifti gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ikametlerinde yapılan operasyon ile Polat çifti ile birlikte Sıla Doğu, Kürşat Polat, Beyza Ekici, muhasebeci Ahmet Gün, Sezgin Polat’ın da aralarında olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Şüpheliler Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde yapılan sağlık kontrollerinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi’ne getirildi.

Polat çifti, hastaneye girişleri sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı. Sağlık kontrolüne getirilen Dilan Polat'ın kardeşi Sıla Doğu ise, "İfademizi vereceğiz, o kadar" dedi.

Diyarbakır’da 1 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı kavgada 9 gözaltı Diyarbakır’da 1 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı kavgada 9 gözaltı

Basın mensuplarının "Kanıtları yok ettiğiniz iddia ediliyor, ne diyeceksiniz" sorusuna ise yine Dilan Polat'ın kardeşi Sıla Doğu, "Ne kanıtları yok etmesi" şeklinde cevap verdi.

Sağlık kontrolünden sonra Dilan Polat ve Engin Polat İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Çift emniyete girişleri sırasında da soruları yanıtsız bıraktı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.