Urfa’nın Suruç ilçesinde bir işyerine aynı aileden yaklaşık 30 kişi tarafından yapılan saldırıda esnaf Mustafa Subaşı ile 4 çocuğu ve eşi yaralandı.

Almanya’daki barış mitingine çağrı: Gün, 'bana ne’ demenin günü değil Almanya’daki barış mitingine çağrı: Gün, 'bana ne’ demenin günü değil

Urfa’nın Suruç ilçesi merkez Sarayaltı mahallesinde 11 Nisan Caddesi’nde bulunan Mustafa Subaşı adlı esnafın dükkanın saldırıya uğraması sonucu 1’i ağır 6 kişi yaralandı. İddiaya göre, çocuklar arasında başlayan kavgaya aileler karıştı. Esnaf olan Mustafa Subaşı’nın dükkanı yaklaşık 30 kişiden oluşan Dirik ailesi fertleri tarafından basıldı. Bıçak ve demir sopaların kullanıldığı saldırıda Mustafa Subaşı ağır yaralanırken, Subaşı'nın iki oğlu, iki kızı ve eşi de hafif şekilde yaralandı.

Yaralılar, ilk müdahalelerinin yapılmasının ardından ambulanslarla Suruç Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Saldırı ile ilgili görüntüler olmasına rağmen kimsenin gözaltına alınmadığı belirtilirken, ilçe emniyet binasının olay yerine 300 metre uzaklıkta olmasına rağmen, polislerin saldırı bittikten sonra olay yerine geldiği öğrenildi.

Subaşı ailesi, avukatları aracılığıyla saldırıyı gerçekleştiren Dirik ailesi fertleri hakkında Suruç Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.