İSİG: En az bin 803 tarım işçisi iş cinayetlerinde hayatını kaybetti İSİG: En az bin 803 tarım işçisi iş cinayetlerinde hayatını kaybetti

İstanbul’da Fatih Emre H., yapay zeka ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sesini taklit ederek üst düzey kamu yöneticilerini ve iş insanlarını dolandırma çalıştı. Gözaltına alınan Fatih Emre H., çıkarıldığı mahkemede suçlamaları kabul edince tutuklandı.

Kullandığı taktikle kendini ele veren Fatih Emre H., gözaltına alınmış ve emniyetteki ifadelerinin ardından İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. Savcılık ifadelerinin ardından İstanbul Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk edilen Emre H, kendisini Cumhurbaşkanlığı'nda çalışan bir kişi olarak tanıttığı insanları arayıp para istediğini belirtti.

Uygulamalar aracılığıyla ile kendi konuşmalarını Erdoğan’ın sesine döndürerek bu sesleri aradığı kişilere dinlettiğine de yer verilirken soruşturma kapsamında henüz mağdurların tespit edilememesi nedeni ile şüphelinin hangi miktarda maddi menfaat elde ettiğinin belirlenemediği kaydedildi.

Hâkimlik, hakkında birden fazla yakalama kararı bulunan ve ifadesinde suçlamaları kabul eden Fatih Emre H.’nin tutuklanmasına karar verdi.