14 Mayıs'taki cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi için artık geri sayım başlarken, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) takvimi de işliyor. Cumhurbaşkanlığı için dört ismin yer aldığı kesin aday listesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bileti son dakikaya bağladılar: İhtiyacım var Bileti son dakikaya bağladılar: İhtiyacım var

Cumhurbaşkanlığı için 4 aday yarışacak. Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dışında 100 bin imza ile Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ve Ata İttifakı adayı Sinan Oğan, 14 Mayıs’ta seçmenlerden destek isteyecek.

Kura çekiminin ardından cumhurbaşkanı seçimi için oy pusulalarının basımına 12 Nisan'da, milletvekili seçiminde kullanılacak oy pusulalarının basımına ise 19 Nisan'da başlanacak. Seçim takvimine göre 2 Nisan'da muhtarlıklarda listeler askıdan indirilecek. 8 Nisan'da ittifakların ve siyasi partilerin oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesi için kura çekimi yapılacak. 9 Nisan'da milletvekili aday listeleri Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edilecek. 19 Nisan'da da milletvekili kesin aday listeleri ilan edilecek.