Diyarbakır’da ‘Cezasızlık ve İnsan Hakları’ paneli Diyarbakır’da ‘Cezasızlık ve İnsan Hakları’ paneli

Aydın’ın Efeler ilçesindeki Güzelhisar KYK Kız Yurdu’nda yaşanan asansör faciasında ölen Zeren Ertaş, son yolculuğuna uğurlanıyor.

Zeren’in cenazesi bugün saat 12.30’da Pendik Kurtköy’de bulunan evlerinin önüne getirildi. Cenazeyi Zeren’in annesi Serpil Ertaş, babası Akın Ertaş, akrabaları ve arkadaşları karşıladı. Zeren’in cenazesi burada yapılan duaların ardından cenaze namazının kılınması için Kurtköy Merkez Camii'sine götürüldü.

Duvar’dan Ferhat Yaşar’ın haberine göre, cami avlusunda açıklama yapan Zeren’in babası Akın Ertaş, şunları söyledi: “Devlet bize merhametli yüzünü gösterdi. Bundan sonra adaletli yüzünü de göstersin. Sorumlular, sorumluluklarını alsınlar. Hiçbir çocuğun canı yanmasın, hiçbir anne ve babanın ocağına ateş düşmesin. Yurtlarda çocuklarımız eylem yapıyormuş. Bir abileri olarak onlara şunu söylemek istiyorum. Ne olur taşkınlık yapmasınlar. Vatanına milletine bağlı olarak, düzgün bir şekilde kötü insanların emellerine alet olmasınlar. İnşallah devletin mekanizmaları devreye gider. Orada bir sürü ana kuzusu, baba yavrusu var.”