İrfan Erdoğan/ Almanya

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yine Alman sendikalar birliği DGB'nin organize ettiği ve içinde Bielefeld DİDF'in de yer aldığı göçmen örgütler tarafından da desteklenen bayram sabah saat 10.30' da Markt caddesi 8 numarada bulunan sendika binasının önünden başladı.

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı: Reisi'nin helikopterindeki 2 kişiyle temasa geçildi İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı: Reisi'nin helikopterindeki 2 kişiyle temasa geçildi

Didf Almanya 1Mayis

Sabahın erken saatlerinde sendika binası önünde bir araya gelen yerli ve göçmen emekçiler ellerinde taşıdıkları döviz ve pankartlarla istek ve taleplerini dile getirerek Federal hükümetin savaşa ve silahlanmaya ayırdığı parayı işçi ve emekçilerin yaşaması için harcaması gerektiğinin altını çizerek iktidarın mevcut politikasını protesto ettiler.

 Sendika binası önünden Saat 10.30 da yürüyüşe geçen emekçiler şehrin önemli cadde ve sokaklarından sloganlar eşliğinde yine her zaman olduğu gibi halk yüksekokulu önündeki Ravensberger Park'a geldiler. Burada yapılan konuşmalarda yine siyasi iktidarın politikası eleştirilerek emekçilerin sesine kulak verilmesini istediler.

1Mayis Almanya

Yaklaşık 6 saat süren miting ve yürüyüşte yerli ve göçmen örgütler tarafından değişik yiyecek ve bilgilendirme standları açarak işçi ve emekçilere hizmet verdiler. Hiçbir olumsuz olayın meydana gelmediği yürüyüş ve miting olaysız sorunsuz sona erdi.

Editör: Haber Merkezi