ABD’nin Missouri eyaletnin Kansas kentinde Super Bowl turnuvasını kazanan Kansas City Chiefs takımı için düzenlenen geçit töreni esnasında silahlı saldırıda ilk yapıldı.

Yaralılardan 3’ünün hayati tehlikesi var

Kansas itfaiye departmanından yapılan açıklamada, saldırıda en az 1 kişinin hayatını kaybettiği, 21 kişinin yaralandığı açıklandı. Saldırıda 22 kişiye kurşun isabet ettiği, 1 kişinin yaşamını yitirdiği, yaralanan 21 kişiden 8'inin ise hayati tehlikeyi atlatamadığı belirtildi. Yaralılardan 7'sinin durumunun ciddiyetini koruduğu, 6'sının ise hafif yaralı olduğu ifade edildi.

 Açıklamada, kurbanlardan üçünün hayati tehlikesinin bulunduğu, beşinin ciddi şekilde yaralandığı belirtilirken, diğer kurbanların ise hafif şekilde yaralandığı ifade edildi.

Silahlı 2 şüpheli gözaltına alınırken, Kansas City Belediye Başkanı Quinton Lucas ise saldırıyla ilgili üzüntüsünü dile getirirken, hayal kırıklığı yaşadığını ifade etti.

İran Devrim Muhafızlarına saldırı: 28 ölü İran Devrim Muhafızlarına saldırı: 28 ölü

Saldırı sonrasında yaşanan panik ve taraftarların vurulan bir kişiye yaptığı müdahale amatör kameralara yansıdı. 800'den fazla polisin görevli olduğu yerde yapılan saldırıya ilişkin sosyal medyada paylaşılan bir videoda ise kaçan silahlı saldırganın 2 kişi tarafından yakalandığı ve polise teslim edildiği görüldü.

Olayla ilgili detaylı soruşturma başlatıldı.

Ne olmuştu?

ABD’nin Missouri eyaletindeki Kansas şehrinde Super Bowl turnuvasını kazanan Kansas City Chiefs takımı için düzenlenen geçit töreni esnasında kimliği belirsiz kişilerce kalabalığa ateş açılmıştı. Union İstasyonu yakınında gerçekleştirilen silahlı saldırıda, çok sayıda kişinin vurulduğu ifade edilmişti.

Editör: Ali Abbas Yılmaz