Diyarbakır ve Mardin yangının haberini 4 yıl önceki 'rapor' vermiş Diyarbakır ve Mardin yangının haberini 4 yıl önceki 'rapor' vermiş

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP eski milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısında eşi ve iki oğlu öldürülen Emine Şenyaşar’ın Urfa’dan Ankara’ya taşıdığı Adalet Nöbeti 113’üncü gününde Adalet Bakanlığı önünde devam etti.

“113 gündür Adalet Bakanlığı kapısı kapalı. Adalet içeride can çekişiyor” yazılı döviz taşıyan Şenyaşar’ı, İsveç’in en büyük işçi sendikası olan Fackorbundent’ın ST Uluslararası İlişkiler Sekreteri Karin Brunzell, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) temsilcileri, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) ile Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) yöneticileri ziyaret etti.

Emine Şenyaşar’dan etkilenerek 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişimi sonrasında tutuklanan oğlu için Adalet Bakanlığı önüne gelen Sevinç Çakır da oturma eylemini 34’üncü gününde sürdürdü.

Şenyaşar ailesi 9 Mart 2021'de Urfa Adliyesi önünde Adalet Nöbeti başlatmıştı ve burada 846 gün boyunca eylemini sürdürmüştü.

Çağrıları yanıtsız kalan Şenyaşar ailesi Urfa'daki eylemlerini yaklaşık 4 ay önce Ankara'da bulunan Adalet Bakanlığı'nın önüne taşıdı. 

Editör: Haber Merkezi