Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Adana’da 1 Mart’ta başlanacağı belirtilen eğitim-öğretimin 13 Mart’a ertelendiğini açıkladı.

Maraş merkezli depremlerin vurduğu Adana'ya gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 112 Acil Merkezi'nde kurulan Koordinasyon Merkezi'nde konuştu. Özer, depremden etkilenen 10 ilde eğitim-öğretimi normalleştirmek için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

10 ilde kurulan çadır, konteyner ve prefabrik okullarda eğitimin sürdüğünü söyleyen Özer, "131 okul öncesi çadır ve konteynerda eğitim-öğretim yapıyoruz. Bu kapsamda çadırlarda 18 tane ilkokul kurduk. 12 tane ortaokul kurduk. Malatya'da ilk kez konteyner kentte prefabrik okul kurduk. Şu anda orada müfredata dayalı değil; öğrencilerin psikososyal sağlığını desteklemek için öğretmenlerimiz eğitim vermeye devam ediyor.10 ilde çok dinamik bir süreç yaşıyoruz. Veriler her geçen gün değişiyor ve o verilere göre aldığımız kararları güncelliyoruz. Adana ilimizde 1 Mart tarihi itibarıyla eğitim-öğretime başlayacağını açıklamıştık. Bu başlangıç tarihini yeni verilere göre 13 Mart'a ertelemiş olduk. 13 Mart tarihinde tekrar verileri güncelleyip, durumu tekrar kamuoyuyla paylaşacağız" diye konuştu.

Editör: Ali Abbas Yılmaz