SUR AJANS- Yerine kayyum atanan tutuklu Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, AFAD’ın “Oğlaklı Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni”ndeki kurada daire çıkmasına ilişkin sosyal medyada açıklama yaptı. AFAD ise sosyal medya hesabından Mızraklı’ya yanıt verdi.

AFAD: Feragatname ile başvurmanız yeterli

AFAD paylaşımında şu ifadelere yer aldı:

“Kurumumuz tarafından yapılan incelemede;

Kahramanmaraş merkezli deprem afeti nedeni ile şahsınıza ait ağır hasarlı konut için 28.07.2023 tarihinde e-Devlet üzerinden hak sahipliği başvurusu yaptığınız tespit edilmiştir. Bahse konu başvurunuzun iptali hususunda talebiniz varsa noter onaylı feragatname ile Valiliğimize (AFAD) başvurmanız yeterlidir.”

Ne olmuştu?

Yerine kayyum atanan ve şuan cezaevinde tutuklu bulunan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanı Adnan Selçuk Mızraklı, kendisine çıkan 3+1 daire için şu paylaşımı yapmıştı: “Halkımın iradesini hiçe sayıp yerime kayyım atayanların. 4,5 yıldır hukuksuz bir şekilde beni tutsak edenlerin, gerek pandemi gerekse deprem süreçlerinde şehrimde halkımla beraber olmamı engelleyenlerin elinden çıkmış işlerde ben olmam.

Yalnız namuslu bir iş yapıp çadırda, konteynerde olan bir hak sahibine versinler.

Amed’in başı hep diktir.

Teleferik faciasında 17 kişi hastaneye kaldırıldı Teleferik faciasında 17 kişi hastaneye kaldırıldı

Hiçbir güç eğemedi, eğemeyecek!”

Editör: Ali Abbas Yılmaz