SUR AJANS- İzmir Bergama ilçesinde bulunan Agrobay Seracılık isimli firmada çalışırken Tarım İşçileri Sendikasına üye oldukları için 22 Ağustos 2023'te işten atılan ve sera önünde oturma eylemine başlayan işçiler, 7 aydır taleplerinin karşılanmaması üzerine Ankara'ya yürüyüş başlattı.

Agrobay Iscileri Ankaraya Yuruyusu

Bergama Kapalı Pazar yeri önünde basın açıklaması yaparak yola çıkan işçiler, "Bizden çaldığınız her şeyi geri alacağız" pankartı açarak sık sık "Sendika haktır engellenemez", "Direne direne kazanacağız" ve "Zafer direnen emekçinin olacak" sloganları attı. İşçilere, çevre ilçelerden gelen kadın örgütlerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş destek verdi.

Tarım Sen Başkanı Umut Kocagöz, "Seçimden sonrası bekleyecek halimiz yok. 210 gün oldu ve işçiler ne maaşlarını ne de tazminatlarını aldı. Bu ülkede Çalışma Bakanlığı nerede? Çözmüyorsa biz Ankara'ya geleceğiz ve bakanlığın önünde direneceğiz" ifadelerini kullandı.

Tarım Sen üyesi işçiler haklarını gasp eden anlayışa karşı tek çarenin direnmek olduğunu belirtti. Onurlu bir yaşam için yürüyeceklerini dile getiren işçiler, Agrobay ile bir süreç başlattıklarını belirterek korkmadan direneceklerini belirtti.

Konuşmaların ardından işçiler, sloganlarla Ankara'ya doğru yürümeye başladı.

Diyarbakır’da Amedspor’un şampiyonluğu için taraftar coşkusu Diyarbakır’da Amedspor’un şampiyonluğu için taraftar coşkusu

Editör: Ali Abbas Yılmaz