Diyarbakır’daki Millet Bahçesi bakıma hasret kaldı Diyarbakır’daki Millet Bahçesi bakıma hasret kaldı

İzmir Bergama ilçesinde Agrobay Seracılık’ta çalışırken Tarım İşçileri Sendikası’na (Tarım-Sen) üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan işçiler, İzmir’den Ankara’a yürüyeceklerini duyurdu. 

Tarım-Sen Genel Başkanı Umut Kocagöz, yaptığı açıklamada bir yol bulmakta kararlı olduklarını belirtti. Direnişlerinin 7’nci ayını geride bıraktıklarını hatırlatan Kocagöz, bugüne kadar çok sayıda siyasetçiyle görüştüklerini ancak bir sonuç elde edemediklerini söyledi. Kocagöz, “Ama biz şunu biliyoruz seçim üzeri bu meselenin çözülme imkanı var. Neden var? Biz bugüne kadar pek çok siyasiyle görüştük, geldiğimiz gördüğümüz tablo bu işin çözülebilir olduğu yönünde. Bugün çözülebilen şeyi biz bugün çözülmesini istiyoruz” dedi. 

Seçim sonrasına bırakılan sorunların ne olacağını bilemediklerini ifade eden Kocagöz, işçilerin yaşadığı sorunun ancak bu gün çözülebilir olduğunu vurguladı. Kocagöz, “Bize söylenen de bu sorunun bugün çözülebilir olduğu. Dolayısıyla biz bu çözümü almak için geliyoruz. Bergama’dan yürüyüşe başlayacağız. Buradan bütün emek dostlarını, emekçileri, işçileri, köylüleri bizimle birlikte olmaya davet ediyoruz. Biz kararlıyız bu yürüyüş kaç gün sürse de bu yola çıkacağız. Bu yolda yürüyeceğiz ve çözümü alacağız. Emekçiler kazanacak” diye konuştu. 

Editör: Arif Bulut