İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Çanakkale'de halka seslendi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın, "14 Mayıs akşamı ya şampanya patlatıp bunu sabaha kadar kutlayanlar olacak ya da temiz alnını şükür için secdeye koyup Rabb'ine hamdedenler olacak" sözlerine tepki gösteren Akşener, "Siz tertemiz alından bahsediyorsunuz. Sizin alınlarınız kapkara, haramzadeler" ifadelerini kullandı.

Akşener, konuşmasında şunları söyledi:

"Bizi aşağılayan bir zihniyet iş başında. Bıkmadılar giyimiyle kuşamıyla uğraşmaktan. Şakalar, hakaretler bizim üzerimizden. Kılıçdaroğlu’nun mutfaktan çektiği videoları küçümsemek için bile hakaret bizim üzerimizden yapılıyor. Sayın Erdoğan’ın İstanbul'daki mitinginde 'Karı gibi mutfaktan çıkmayan değil, arı gibi çalışan lider istiyoruz' diyorlar. Uzun uzun bir yoldan bugüne gelindi. Kadına kim kötü davranırsa yanına kar kaldı. Ulan sizi doğuran kim, saygısız, ahlaksız herifler? Kadınlara sesleniyorum, bu süpürgeyle süpüreceğiz.  

“Bu Allah'a şirk koşmaktır”

 Samimiyetle söylüyorum kafayı kırdılar. 50 yıllık hafızam var, hiç bu kadar rezil bir dille seçime gitmedik. Bu meydanda her partiye oy veren insanlar var. Bizim için Türkiye Cumhuriyeti'nin şerefli vatandaşıdır. Bu ucube sistemi isteyenler ise size 'işgalci' diyor. Daha vahimi var; 'dinsiz, kitapsız, imansız' oluyorsunuz. Bu şirktir, Allah'a şirk koşmaktır. ‘La ilahe illallah Muhammedîn Resulullah’ diyen herkes Müslümandır. Ona imansız dersen şirke girersin.

“Bunlar çakma milliyetçi”      

Başbakanlık yapmış bir şahıs İstiklal Marşı'nı kağıttan okuyamadılar. Bunlar çakma milliyetçiler. Bu ülkede yan gelip yatan, pudra şekeri çeken tipler var. Bunları konuşmayalım diye, bizi hepimizi bir şeyci yaptılar. Ben hem PKK'lıymışım hem de faili meçhulcüymüşüm. Gerçekten kafayı yediler. Bunları konuşarak 5-10 maaş alan asalakları konuşmamızı istemiyorlar.

“Bu ucube sistemin gitmesi için son seçim”

Daha komiği ,seçimi kazanırsak Abdullah Öcalan'ı serbest bırakacakmışız. Yahu akrabasınız siz. Recep bey dedi ki, 'Bizim Mehmet ziyarete gitti', ya akraba olmuş bunlar benim haberim yok. Asıl meselenin konuşulmasını engellemek için bizi bize kırdırmaya çalışan cümleler kullanılıyor. Siyasetçi seçmene talimat veremez, siyasetçi seçmeni velinimet görür ve karşısında hazırolda durur. Bu seçim bu ucube sistemin gitmesi için son seçim.

Sizin alınlarınız kapkara, haramzadeler

Asayişten sorumlu muhterem diyor ki, biz seçimi kazanırsak erkek ile erkeğin evliliğini serbest bırakacakmışız; ya kafayı yediler. Biz kazanırsak şampanya patlatacakmışız onlar alınlarını secdeye koyacakmış. Yahu haramın dibine inmişsiniz, tarım üreticisini öldürdünüz, Çanakkale'nin gençleri umutsuz, kadınları çocukları için üzgün. Üreten şehir olmasına rağmen Çanakkale dibe vurmuş durumda. Siz tertemiz alından bahsediyorsunuz. Sizin alınlarınız kapkara, haramzadeler.

Erdoğan'ı çok seviyor olabilirsiniz ama bize oy verin

Bir yüzükle çıktılar, gemiciklerin dibine vardılar. AK Partili kardeşlerime sesleniyorum, Sayın Erdoğan'ı çok seviyor olabilirsiniz saygı duyuyorum ama bu seçimde İYİ Parti ve Sayın Kılıçdaroğlu'na oy verin. Çünkü bu son seçimdir. Parlamenter sisteme geçme sözü veren, demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü savunan, çalmayacak olan, çaldırmayacak olan 13. Cumhurbaşkanı Sayın Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti'ye oy verin. Bu seçimi alacağız değerli kardeşlerim. 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kılıçdaroğlu olacak, ben de başbakan olacağım. Bir oy Kemal'e bir oy Meral'e. Seçimi kazanır kazanmaz 100 bin öğretmen ataması yapıp, 11 bin köy okulunu açacağız. 

Editör: İnanç Yildiz