İrfan Erdoğan/Almanya

Üç gün süren toplantının İlk günü delegelerin birlikte yol yorgunluğunu atıp tanışmasıyla geçen Kongrenin ikinci günü sabah saat 10.00'da devrim ve sosyalizm uğruna hayatlarını kaybedenler için yapılan bir dakikalık saygı duruşunun ardından Federasyon başkanı Zeynep Safariye Ekşi'nin Türkiye ve dünya gündemini değerlendiren konuşmasıyla başladı.

Didf Kongresi

Ekşi konuşmasında "ırkçılığa, ayrımcılığa, silahlanmaya, yoksulluğa ve savaşlara karşı ancak birleşerek mücadele edilebileceğinin altını çizerek başarılı olmamız için daha çok örgütlenerek mücadele etmemiz gerekiyor "dedi.

BMGK, İran'ın saldırısını bugün masaya yatırıyor BMGK, İran'ın saldırısını bugün masaya yatırıyor

İkinci gün yapılan konuşmalardan sonra federasyona bağlı bölgeler, bölgelerindeki çalışmaları hakkında tek tek sunum yaparak delegeleri bilgilendirdiler. Daha sonra anlattıkları çalışmalarını yine birlikte tartışıp yeni kararlar aldılar. Kongrenin üçüncü ve son gününde de mali rapor okunarak oylamaya sunulduktan sonra eski yöneticiler aklanarak yeni yöneticiler seçildi.

Seçimlerin sonunda 17'si asil 2'si yedek olmak üzere 19 kişilik yeni yönetim belirlenerek kongre toplantısı "Yaşasın uluslararası dayanışma" sloganıyla sona erdirilirken, Federasyon kongresinde gençlerin ve bayanların çoğunlukta olması da ayrıca dikkat çekti.

Editör: Ali Abbas Yılmaz