Diyarbakır’da Youtube’den yayın yapan Karkas Medyanın yayınına telefon ile bağlanan Amedspor Kulüp Başkanı Aziz Elaldı, ilk yarının son 7 maçında takımın iyi gitmediği bu nedenle müdahale etmek durumunda kaldıklarını söyledi. 

‘6 puanlık maçı kaybettik’

Son iki maçta yönetim olarak duruma müdahale edip kaos ortamı oluşmasını engellediklerini söyleyen Başkan Elaldı, şu anda durumlarının çok iyi olmadığı gibi kötü de olmadığını sözlerine ekledi. Elaldı, “Kastamonu maçını alsaydık bugün aradaki puan farkı 1 olacaktı. 6 puanlık maçı kaybettik” serzenişinde bulundu.

‘Zoru başarmak istiyoruz’

Başkan Elaldı, beyaz grupta olmaları halinde bugün 7 puan fark ile lider olabileceklerini de ifade ederek, “Bizim grup çok zor bir grup ve iyi paralar harcayan bazı kulüpler var. Biz zoru da başarmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Bazen paranın yetmediği noktalar oluyor’

Amedspor’dan Passo Mobil açıklaması Amedspor’dan Passo Mobil açıklaması

Mesut Bakkal’ın çok tecrübeli bir hoca olduğunu, kendilerinin onu, onun da kendilerini zor ikna ettiğini ifade eden Başkan Elaldı, “Onun bizi ikna etmesi, bizim onu ikna etmemiz zor oldu. Amedspor camiasının büyüklüğü Mesut hocayı buraya getirdi. Bazen paranın yetmediği noktalar oluyor ama bazen camialar bunu gerçekleştiriyor” dedi.  

‘10 numaraya, sağ ve sol açık olmak üzere 3-4 nokta transferi yapacağız’

Transfer çalışmalarında hoca ile ortaklaşa çalışma yürüttüklerini söyleyen Amedspor Başkanı Elaldı, “Mesut hoca, takımı çok iyi okumuş sanki bizim ile ligin basından beri bütün bilgilere sahip. Önemli noktalara 10 numaraya, sağ ve sol açık olmak üzere 3-4 nokta transferi yapacağız. Takımdan kimseyi göndermeyeceğiz. Ama kendisi gitmek isteyen en fazla 2 futbolcu olur” diye belirtti.

Editör: Ali Abbas Yılmaz