Menemen deplasmanında alınan 1-0’lık yenilginin ardından Teknik Direktör Serdar Bozkurt ile yollarını ayıran Amedspor Kulüp Başkanı Aziz Elaldı, Youtube kanalından yayın yapan 6 Pas programına gelinen süreci değerlendirdi.

Amedspor camiasından özür dileyerek sözlerine başlayan Elaldı,  Menemen maçını rakip teknik direktör Yılmaz Vural’ın katlettiğini, soğuttuğunu ve takımını ikinci yarı oynatmadığını söyledi.  Elaldı, “İkinci yarıda fikstür avantajımız var. Bütün takımlar bize geliyor. Fikstür avantajımızı göz ününde bulundurarak hareket edeceğiz” dedi.

‘Ne gerekiyorsa yapacağız’

Teknik Direktör Serdar Bozkurt ile doku uyuşmazlığı oluştuğuna dikkat çeken Elaldı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu hafta İyi bir hoca ve 2-3 nokta transfer ile yola devam edeceğiz. Yapacak bir şey yok üzgünüz. Bu Hoca ile bir doku uyuşmazlığı oluştu. Kötü bir enerji vardı. Umudumuzu yitirmedik, aynı puanlar sahibiz. Bu ligi inşallah Amedspor birinci bitirecektir. İkinci yarıya daha iyi bir başlangıç yaparız. İnancımızı yetirmedik. Bu sene ne gerekiyorsa yapacağız. Futbolda bazen bazı müdahalelerde gecikebiliyoruz.”

‘Bir kopukluk vardı futbolcu ve hoca arasında’

Teknik Direktör Serdar Bozkurt ile futbolcular arasında sorun olduğu yönündeki bir soru üzerine Elaldı, şunları söyledi:  “Şimdi bunu açmamak lazım. Yani zaten Bolu kampına dahil olduk. Soma maçını almamız gerektiğini düşünüyorduk. Kötü gidiyorduk enerjisini bozmadan bitirmeye çalışıyorduk. Bolu kampına katılmamızın sebebi bahsettiğiniz konulardır. Bir kopukluk vardı futbolcu ve hoca arasında. Takımımızda çok büyük sıkıntı da yoktur. Sporcular ile aramızda bir sorun ve gruplaşma yok, bu bizi umutlandırıyor. Çocuklar bugün canla başla çalıştılar.”

Amedspor’dan Passo Mobil açıklaması Amedspor’dan Passo Mobil açıklaması

‘Kadro derinliği vardı ve ama kullanılmayınca bu tür sorunlar oluşuyordu’

Amedspor Kulüp başkanı Aziz Elaldı, genç futbolcuların oyuna dahil edilmelerine ilişkin olarak şöyle konuştu: “O da kendine göre bir takım şeyler yapıyordu. Yılmaz ve Yusuf’u kazandığımıza seviniyorum. Erkan Sasa’yı kazandığımıza seviniyoruz. Kadro derinliği vardı ve ama kullanılmayınca bu tür sorunlar oluşuyordu” ifadelerini kullandı.

Editör: Ali Abbas Yılmaz