SUR AJANS

TFF 2’nci Lig Kırmızı Grup’ta şampiyonluğa odaklanan Amedspor, Pazar günü Iğdırspor’u sahasında konuk edecek.

Iğdırspor Play Off’ta avantajlı viraj aldı Iğdırspor Play Off’ta avantajlı viraj aldı

Pazar günü yapılacak maç öncesi ise Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, bir basın toplantısı düzenledi. Toplantının gündem maddelerinde ise yaşanan bilet krizi, Iğdırspor karşılaşması, olası şampiyonluk kutlamaları ve karaborsa bilet satışı yer aldı.

“Belki ailemizi bile maça getirmeyebiliriz”

Iğdırspor maçı öncesi sıkıntılı süreç yaşadıklarını aktaran Elaldı, bilet krizine değinerek taraftarların kendilerini anlamalarını istedi.

"Bilet satışlarımız bitti. İki gündür bilet satışlarıyla ilgili de bir takım tatsızlıklar oluşuyor. Talep çok fazla olduğu için ne kadar da özen göstersek, illaki aksaklıklar oluyor. Taraftarımız, camiamız ve halkımızdan bu konuda anlayış bekliyoruz. Bizlerin ne kadar zor durumda olduğunu anlamlarını bekliyoruz. İnanın belki kendi ailemizi bile maça getirmeyebiliriz"

“Sahaya inilirse kupa töreni yapamayız”

Olası şampiyonluk kutlamalarına da değinen Elaldı, görkemli bir kutlama yapmaya hazırlandıklarını ifade etti ve kupa töreni için taraftarı Iğdırspor maçına karşı uyardı.

“Şampiyonluk kutlamamızı Menemen maçıyla yapmak istiyoruz. Menemen maçını da bir karnavala çevirip, o maçta kupa töreni yapmak istiyoruz. Hatta o gün güzel bir konser çalışmamız da var.

Diyelim ki biz Iğdır maçında şampiyonluğumuzu garantiledik, lütfen kimse sahaya inmesin. Sahaya indiğimiz takdirde diğer maçta saha kapatma cezası alırız. Saha kapatma cezası aldığımız için Menemen'deki şampiyonluk kupası törenini yapamayacağız.

Gençlerimiz çocuklarımız bu anlamda kendi güvenliklerini kendileri alsınlar. Aşırı sevinç gösterileri olabilir. Bu noktada sürekli birbirimizi uyaralım.

Şampiyonluk kutlamamıza dünyanın birçok yerinden insan gelecek. Birçok siyasetçi, sanatçı, ünlü ve birçok insan gelip bizim sevincimize ortak olacak.”

‘Gördükleri noktada tutuklayacaklar’

Karaborsa bilet satışına ilişkin aldıkları şikayetler hakkında şikayette bulunduklarını dile getiren Elaldı, “Emniyet, karaborsa satışı gördüğü noktada tutuklama yapacaklar” dedi ve şöyle ekledi:

"Emniyet, karaborsa satışı gördüğü noktada tutuklama yapacaklar. Sonra kimse bizim kapımıza gelmesin. Taraftarımız onların oyunlarına alet olmasınlar. Biz bunun önlemini almaya çalıştık. Herkese en fazla 3 bilet verdik. Yani 50-100-200 bilet vermedik. Ama bizim aldığımız önlem bunun önüne geçer mi? Asla geçemez."

‘Diyarbakır Emniyeti’ne teşekkür’

Konuşmasını teşekkürlerle bitiren Elaldı, Diyarbakır Emniyeti’ne ise ayrı bir parantez açtı.

"Diyarbakır Spor Şube'ye ayrıca bir teşekkür etmek istiyorum. Yani onlar da bir yıldır gerçekten bize emek verdiler. Onlara ayrı bir bölüm ayırmak istiyorum. Onlara çok teşekkür ediyorum."

Editör: Haber Merkezi