SUR AJANS- Amedspor Kulübü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla korsan bilete karşı taraftarları uyardı.

Amedspor’un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TFF erken seçim talebine son noktayı koydu TFF erken seçim talebine son noktayı koydu

“Değerli taraftarlarımız, 'Müsabaka ve seyir alanlarına usulsüz seyirci girişi' kanunu hakkında yasal düzenlemeleri hatırlatmak ve bilgilendirmek amacıyla aşağıda yer alan iki maddeyi sizlerle paylaşıyoruz. Lütfen bu konuda dikkatli olmanızı ve hassasiyetle davranmanızı önemle rica ediyoruz.

Spor müsabakalarına seyirci olarak girişi sağlamak amacıyla elektronik kartı yetkisiz olarak üreten, satan, satışa arz eden, devreden, satın alan, kabul eden veya bulunduran kişi iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş yüz günden onbin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır. Bu kartı kendi kullanımı için kabul eden ve bulunduran kişi iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

- (Ek:4/7/2019-7182/9 md.) Spor müsabakaları için; ilgili federasyon, spor kulüpleri ve yetkili diğer kişiler tarafından uygun görülen yerler ve görevliler dışında bilet satışı yapanlar altı aydan bir yıla kadar hapis ve yüz günden iki bin güne kadar adli para cezası, değerinin üstünde bilet satışı yapanlar ise bir yıldan üç yıla kadar hapis ve iki yüz elli günden beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır.”

Editör: Haber Merkezi