SUR AJANS- TFF 2. Lig Kırmızı grupta sezonun son maçına çıkan Amedspor kendi evinde ve taraftarı önünde İzmir ekibi Menemen FK’yi konuk etti.

TFF’den transfer dönemi açıklaması TFF’den transfer dönemi açıklaması

Diyarbakır Stadyumunda saat 15.00’da başlayan ve 40 bin taraftarın izlediği maçın ilk yarısında aradığı golü bulamadı. Maçın ilk 45 dakikasında gol çıkmayınca umutlar ikinci yarıya kaldı.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan da maçı izlemeye gelenler arasında yer aldı. CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, DEM Parti Milletvekilleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş başkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun, çok sayıda siyasi parti, sivil toplum örgütü ve demokratik kitle örgütü temsilcisi de maçı izlemek için statta yerlerini aldı.

Statta yer bulamayan taraftarlar için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından Parkorman ve Kent Meydanı’na dev ekranlar kuruldu. Binlerce taraftar, maçı izlemek için buralara akın etti.

Onbinlerce Amedspor taraftarı, şampiyonluğa çok yakın takımlarını yalnız bırakmadı. Çevre ilçelerden de binlerce kişi bugün maçı izlemek için stada akın etti. Almanya, İsveç ve Hollanda gibi ülkelerden gelen çok sayıda taraftar dikkat çekti. Yüzlerine yeşil-kırmızı renklerle boyayan taraftarlar, uzun bir süre stat çevresinde davul ve zurna eşliğinde halaya durdu. Taraftarların coşkusu renkli görüntüler ortaya çıktı.

Editör: Haber Merkezi