Türkiye Futbol Fedarasyonu (TFF) 2. Lig Kırmızı grupta mücade eden Amedspor, ligin 21’inci hafta karşılaşmaları kapsamında 18 Temmuz Stadyumu’nda Düzcespor’a konuk oldu.

Çekişmeli geçen maçta sevinçli ayrılan Amedspor ekibi oldu. İlk yarının 41’inci dakikasında Taner Gümüş’ün gölü ile devre arasında 1-0’lık skorla dönen Amedspor, ikinci yarıda ise 83’te tekrar Taner Gümüş’ün gölüyle farkı 2’ye çıkardı. 90+4'üncü dakikada Muhammed Enes Durmuş'un gölüyle farkı 3'e çıkardı. 

3 gol ile 3 puanı hanesine yazdıran Amedspor, kendi grubunda puanını 43’e yükseltti ve bir önceki hafta ortaya çıkan tabloyu korudu. Amedspor bugün aldığı Düzce galibiyetiyle şampiyonluk kotasındaki ısrarını sürdürmüş oldu.

Öte taraftan lider Kastamonuspor sahasında Fethiyespor’u konuk etti ve karşılaşmayı 2-0 kazanarak puanını 46’ya çıkararak koltuğunu korudu.

Lider Kastamonuspor’un 1 puan gerisinde ligde ikinci sırada bulunan Iğdırspor ise sahasında 24 Erzincanspor’u konuk etti ve karşılaşmayı 3-0 kazanarak konumunu korudu.

Editör: Arif Bulut