SUR AJANS- Amedspor Yüksek İstişare Kurulu, 4 Haziran’daki kongre öncesi yaptığı açıklamayla adaylık konusuna son noktayı koydu.

Amedspor açıklamasında, “Diğer adayların kendi iradi kararları ile mevcut başkanımızın lehine çekilmesi, nasıl bir ruh birlikteliği içinde hareket edildiğinin de açık göstergesidir” denildi. 

Amedspor Adaylari Kongre Takvim

‘Aziz Elaldı başkanlığında sürece ve beklentilere cevap olabilecek kapsamda yürütülecektir’

Amedspor Yüksek İstişare Kurulu açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Amedspor’un çok zorlu süreçlerden bugünlere gelmesinde temel faktörlerden biri;  şahıslardan, sivil topluma, Amed şehrinden,  uluslararası desteklere kadar tam bir koordinasyon ve dayanışma ruhu ile ortak müşterekler etrafında hareket edilmesidir.

Bu inançlar etrafında oluşmuş değerlerin spekülasyonlara kurban edilemeyeceği gerçeğini tüm kamuoyuna paylaşma ihtiyacı hasıl olmuştur.

Bu birliktelik ve dayanışma ruhu esas alınarak planlanan kongre kararı sürecinde ortak akıl ve kolektif bilinçle yaklaşılmıştır.

Bu süreç tamamen şeffaf olarak yürütülmeye çalışılırken, birden fazla adayın olması ve bu yönde görüşmeler yapılması demokratik teamüllere inancımız gereğidir.

Amedspor’un yeni hocası Ersun Yanal, imza için Diyarbakır’da Amedspor’un yeni hocası Ersun Yanal, imza için Diyarbakır’da

Gelinen noktada diğer adayların kendi iradi kararları ile mevcut başkanımızın lehine çekilmesi, nasıl bir ruh birlikteliği içinde hareket edildiğinin de açık göstergesidir. 

Kulüp başkanımız; Sayın Aziz ELALDI’nın sürece dair açıklaması da; bu sürecin pozitif anlamda yürütülmesine katkı sunmuştur.

Göz bebeğimiz Amedspor kongresi; güçlü bir yönetim şiarı ile Sayın: Aziz ELALDI başkanlığında sürece ve beklentilere cevap olabilecek kapsamda yürütülecektir.

Gün Amedspor etrafında birlik olma günüdür.

Herkesi Amedspor kongre sürecinde kenetlenmeye ve güç katmaya davet ediyoruz.”

aziz-elaldi-amedspor

Editör: Haber Merkezi