SUR AJANS/ TFF 2’nci ligde şampiyonluk mücadelesi veren Amedspor’a dönük sistematik ırkçı saldırıya Denizlispor’da eklendi. Edinilen bilgilere göre önceki gün Denizlispor deplasmanına giden Amedspor yönetimi ile futbolcuları Denizli’de ırkçı saldırıya, küfür, hakaret ve fiziksel saldırıya uğradı.

TFF 2’nci Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Amedspor ligin 20’nci haftasında yani 14 Aralık Pazar günü Denizlispor’a konuk oldu. 1-1’lik skorla sona eren karşılaşmaya yaşanan olaylar damga vurdu.

Lider Kastamonuspor ile arasında 6 puan farkı olan Amedspor, şampiyonluk için yoğun çaba sarf ediyor. Ancak bu çabası yeşil sahalara yakışmayan ırkçı saldırılarla baltalanmak isteniyor. TFF’nin görmezden geldiği ırkçı saldırılar giderek artarken, TFF’nin yeşil sahalara dair yasal mevzuatı da yetkililer tarafından uygulanmıyor.

Futbolda şiddeti körükleyen tutumlara yönelik spor camiası caydırıcı cezaların verilmesi gerektiğini belirtirken, Amedspor karşılaştığı ırkçı ve küfür söylemleri önceki maçlarda olduğu gibi cezai işleme tabi tutulmuyor.

Seçim güvenliği önergesine iktidardan ret Seçim güvenliği önergesine iktidardan ret

Önceki gün oynanan Denizlispor ile Amedspor karşılaşmasında Kulüp Başkanı Aziz Elaldı dahil yönetimdeki bazı isimler ve futbolcular sözlü ve fiziksel saldırıya uğradı.

Canlı yayınlanan müsabakadanın görüntülerine göre sahaya yabancı tehlikeli maddeler atıldı ve 90 dakika boyunca küfür, hakaret ve “Burası Türkiye Cumhuriyet PKK dışarı” gibi çok sayıda ırkçı tezahürat yapıldı.

Maç bittikten sonrada saldırılarını sürdüren Denizlisporlu taraftarlar, bu kez de yönetim ile futbolculara saldırıda bulundu.

Amedspor taraftarları ise yaşananların kayıt altına alındığını ve TFF’nin artık yeşil sahada terör estirenlere karşı ciddi adım atması gerektiğini söylüyor. Taraftarlar, tablonun böyle devam etmesi durumunda ise futboldaki şiddetin tırmanışa geçeceğini ve kontrolden çıkacağını vurguluyor.

Editör: Arif Bulut