SUR AJANS/ÖZEL

“Yükseliş Sezonu” sloganıyla sezona başlayan Amedspor, şampiyonluk için çetin bir mücadele sergiliyor. Liderle arasında 3 puan farkı olan Amedspor, bu hafta çarşamba günü (31 Aralık) kendi sahasında 68 Aksarayspor’u konuk edecek.

Maça sayılı günler kala Amedspor Başkanı Aziz Elaldı tarafından ‘öğrencilere’ yönelik bir kampanya başlatıldı.

Daha önce kadın ve çocuklara tribünlerin belirli kısmını ücretsiz açan Amedspor yönetimi bu kez de okulların tatil olması nedeniyle öğrenciler için benzer bir kampanyanın startı verdi.

Elaldı: Öğrencileri maça bekliyoruz

Kampanya duyumları üzerine konuştuğumuz Amedspor Kulüp Başkanı Aziz Elaldı, Aksaray galibiyetini öğrencilere atfetmek istediklerini söyledi ve şöyle ekledi:

“Biliyorsunuz okulların tatil süreci ve bizler sporun iyileştirici gücünden tüm kesimlerin faydalanmasını istiyoruz. Amedspor her zaman sporun asıl amacını ortaya çıkarmak ve tribünlere nükseden kötü atmosferi kırmak, örneklik teşkil etmek için mücadele etmiştir.

Bu mücadelesini de her zaman sürdürecektir. Bu anlamda Aksarayspor maçı öncesi öğrencilerimiz için kampanya başlattık.

Bu hafta Aksaray galibiyetini öğrencilerimize atfetmek istiyoruz. Üniversite, lise ve ortaokul öğrencilerini bu maça bekliyoruz. Bu onların maçı olsun”

Gözler ‘toplu bilet alma’ hamlesinde

15 yaş altı çocuklar maçlara ücretsiz giderken, üniversite ve lise öğrencileri ise bu kapsamda değil. Aksaray maçı için başlatılan kampanya detaylarının yakın zamanda netleşmesi beklenirken, önceki sezonlarda kentteki iş insanların ‘toplu bilet alma’ desteğinin tekrar start alması bekleniyor.

‘Toplu bilet alma’ desteğinin Aksaray maçı öncesi start alması durumunda ise üniversite ve lise öğrencileri de maçı ücretsiz izleme şansı yakalamış olacak.

Editör: Arif Bulut