Amedspor, 10 Eylül Pazar günü, Düzcespor ile Diyarbakır Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Maç, 2-0 Amedspor’un üstünlüğü ile sona erdi. 7 yıldır taraftar yasağı ile karşı karşıya olan Amedspor’a yönelik ayrımcı tutuma bir yenisi eklendi.

 Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna muhalefet gerekçesiyle Amedspor’un sedye ekibine bir yıl boyunca stada giriş yasağı getirdi.

Taraftar derneği duyurdu

Amedspor Taraftarlar Derneği de konuya ilişkin açıklama yaptı. Olaya dair bilgi verilen açıklamada, “Düzcespor maçında rakip takım oyuncusunun kendini yere bırakmasının ardından alana giren sedye ekibi, oyuncuyu sedyeye alırken ayağını savurarak ekibi itmiştir. Ardından hakem gelip oyuncuya sarı kart vermiştir. Sedye ekibi işine devam edip oyuncuyu sedye ile saha dışına çıkarmıştır ve alanına geri dönmüştür. Stadyumda olan 20 bine yakın taraftar, TFF yetkilileri, takım yöneticileri, gözlemcilerin şahitliğinde yaşanan olaya TFF bile resmî olarak bir yaptırım vermemişken, Diyarbakır Emniyeti sedye ekibine stada giriş yasağı vermiştir” denildi.

‘Sedye ekibinin yanındayız’

Emniyetin tutumunu kabul etmediklerini dile getiren Amedspor Taraftarlar Derneği, emniyetin tutumunu kabul etmediklerine dikkat çekerek, “Bu tutumu kabul etmiyoruz ve bu karardan dönülmesini talep ediyoruz. Kulüp yönetimimiz ile de irtibatta olup bu durumun takipçisi olacağımızı belirtiyoruz. Sedye Ekibinin yanındayız” dedi.

İfade vermeye gidecek

Amedspor sağlık ekibinde görev yapan bir kişinin ifadeye çağrıldığı, bugün Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne giderek ifade vereceği belirtildi.  (Kaynak: MA)

  

Editör: Ali Abbas Yılmaz