Hakkari’de Barış Anneleri ile birlikte trafik kazası geçiren ve tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren avukat Erdal Safalı, Yüksekova’da defnedildi.

51 kişiye mezar olan Furkan Apartmanı davasında ikinci duruşma 51 kişiye mezar olan Furkan Apartmanı davasında ikinci duruşma

Savcılık ifadesi için 22 Ağustos’ta Yüksekova’dan Hakkari’ye gelen Barış Anneleri ve Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) Hakkari Şube üyesi avukat Erdal Safalı, dönüş yolunda kaza yaptı. Yaşanan kazada Barış Anneleri Adalet Safalı, Perişan Akçelik ve oğlu Cihan Akçelik yaşamını yitirdi. Avukat Erdal Safalı ise ağır yaralandı.

Tedavi için Van Yüzüncü Yıl Dursun Odabaşı Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’ne kaldırılan Safalı, 85 günün ardından dün sabah saatlerinde yaşamını yitirdi.

Safalı’nın cenazesi, işlemlerin ardından Gever ilçesinin Esendere beldesine bağlı Şahê köyünde defnedilmek üzere yola çıkarıldı. Cenaze dini vecibelerinin yerine getirilmesi ve okunan duaların ardından aynı kazada yaşamını yitiren Barış anneleri Perişan Akçelik, Adalet Safalı ve Akçelik’in oğlu Cihan Akçelik’in mezarlarının yanına defnedildi. Safalı’nın hukukçu arkadaşları cübbesini mezar taşına bırakırken, yakınları ise mezarı başında uzun süre gözyaşı döktü.