Bağlar Belediyespor, grupta namağlup tek takım olarak bitime 5 hafta kala BAL 1.Bölge 2.Grup’ta liderliği ele geçirirken, şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Kimisi yaz dönemindeki seçmelerde beğenilerek kadroya dahil edildi, kimisi futbol piyasasının çok altındaki rakamlarla tercih edildi. Biri hariç takımdaki oyuncuların tamamı Diyarbakırlı.  Gruptaki takımlar arasında en az para harcayan takımlardan biri olarak kurulan Bağlar Belediyespor, grupta namağlup tek takım olarak bitime 5 hafta kala BAL 1.Bölge 2.Grup’ta liderliği ele geçirdi.

Takımın genç teknik çalıştırıcısı Cihan Çetin, “Sezon başındaki hedefimiz öncelikle lige tutunmaktı. Ancak bu aşamadan sonra şampiyon olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bağlar Belediyespor

Bağlar Belediyespor

Yüzde yüzü yerli isimlerle gelen başarı

Diyarbakır’ı Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde temsil eden 6 takımdan biri olan Bağlar Belediyespor, bir çok kulübe örnek olacak başarı hikayesiyle dikkat çekiyor.

Şu ana kadar oynadığı 12 maçta 6 galibiyet ve 6 beraberlik alarak yenilgi almayan tek takım olarak yoluna devam eden Sar-Mavili takım topladığı  24 puanla 1.Bölge 2.Grup’ta zirvenin yeni sahibi oldu. 34 golle grubun en fazla gol atan iki takımından biri olan Diyarbakır temsilcisinde Mahsum  Döker ve Faruk Kaya 7’şer golle bu başarıda pay sahibi oldu.

Takımın başarı hikayesini değerlendiren teknik sorumlu Cihan Çetin, grupta en düşük bütçeli takımlardan  biri olduklarını dile getirerek başarılı tablonun en büyük nedeninin aile ortamını sağlamaları olduğunu söyledi.

‘Başarı ile yatıp başarı ile kalkan bir ekip haline geldik’

Bağlar Belediye Başkanı Beyoğlu’nun kendilerine güvenerek önemli bir sorumluluk verdiğini belirten Çetin, “Teknik heyetten futbolculara kadar hepimiz bu kentin, bölgenin evlatlarıyız. İlk kez bir idareci kendi insanına bu kadar değer vererek bir misyon sağladı. Hüseyin başkana bu güveni ve desteği için minnettarız. İnşallah daha büyük başarı getirerek hem kendisini hem memleketimizi mutlu edeceğiz. Dışarıdan sadece bir transfer yaptık, o da devre arasında Bingöl’den kaleci alarak oldu. Bu çocukların hepsi bu işe inanarak yola çıktı. Yaz döneminde amatör ve genç futbolcular için seçme yaptık, kulüp bulamayan ancak kalitesini bildiğimiz arkadaşları aramıza kattık. İlk kez lisans çıkarıp kadromuzda olan oyuncular var. Başarı ile yatıp başarı ile kalkan bir ekip haline geldik. En önemlisi aile olduk. Kulüp başkanımız Mehmet Sait Yıldız, her zaman ve her koşulda yanımızda” diye konuştu.

“Şampiyon olarak Diyarbakır insanının gücünü göstermek istiyoruz”

Sezon başındaki hedefin çok üzerinde olduklarını anlatan genç teknik adam Cihan Çetin, gelinen aşamada şampiyon olarak Play-Off’a kalmak istediklerini söyledi. Çetin, “Açıkçası sezon başında kamuoyunun bu takımdan fazla beklentisi yoktu. “Ligde kalsa başarı olur” deniliyordu. Ama biz takımımızın potansiyelinin farkındaydık. Bunu harekete geçirmek için maç maç düşünerek çok çalıştık. Grupta bizden kat kat fazla para harcayan, dev bütçeli takımlar var. Hepsinin üzerindeyiz. 5 zorlu maçımız kaldı. Şampiyon olarak şans ve imkan verilmesi durumunda bu kentin evlatlarının neler yapabileceğini herkese göstermek istiyoruz. Biz başarırsak aslında başaran bu kent olacak. Diyarbakır’da çok yetenekli çocuklar var hem antrenör hem sporcu olarak. Kendi evlatlarımıza sahip çıkalım.” İfadelerine yer verdi.

SUR AJANS