Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına, dün (25 Aralık) sona eren 2024 yılı bütçe görüşmelerine değinerek başlayan Bahçeli, borçlanmanın kaçınılmaz olduğu gerekçesiyle eleştirilen 2024 yılı bütçe teklifine memnuniyet ve gönül huzuru ile 'evet' dediklerini söyledi.

İstanbul’daki büyük mitingin yeri ve tarihi açıklandı İstanbul’daki büyük mitingin yeri ve tarihi açıklandı

Fiyat istikrarının kısa sürede sağlanacağına inandığını kaydeden Bahçeli, halkın refaha ulaşacağını iddia etti.

AYM hedefte

 Anayasa Mahkemesi de bu hafta Bahçeli'nin hedefindeydi. AYM'nin kapatılmasını isteyen Bahçeli, "AYM'nin önünde görüşülmeyi bekleyen 129 bin 140 bireysel başvuru dosyası varken mahkum Can Atalay dosyasını acilen inceleyip hak ihlali verilmesinin izahını kara cübbeli işbirlikçiler nasıl yapacaktır? Aynı özen ve dikkat neden ve niçin HDP ve devamı partilerin kapatılmasında gösterilmemektedir? AYM'nin başkan ve üyeleri, kulak veriniz, bana şehitlerimizin omzunda vatan toprakları emanet edildi, onların katilleri aramızda dolaşıyor. Uzaktan kumandalı yargı da yargıç da olmaz diyen Bay Zühtü, senin ipin kimin elindedir?" ifadelerini kullandı.

Editör: Ali Abbas Yılmaz