SUR AJANS- Diyarbakır Barosu Kadın Hakları Merkezi, Başak Demirtaş’a yönelik sosyal medyada yapılan cinsiyetçi iğrenç saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

Diyarbakır Barosu Kadın Hakları Merkezi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Başak DEMİRTAŞ'a yönelik sosyal medya platformları üzerinden yaygınlaştırılan ve desteklenen cinsiyetçi, ırkçı ve kadın düşmanlığı içeren saldırılar ve tehditler münferit olmadığı gibi önü alınamaz da değildir.

Defalarca anonim kimliklerin ardına saklanılarak tekrarlanan bu ve benzeri saldırıların keyfi bir biçimde cezasız kalması yıllardır mücadele ettiğimiz cezasızlık politikasının somut bir örneğidir.

Bu politikanın, mağdur kadının Kürt olması halinde daha pervasız bir biçimde uygulandığını, usule aykırı uygulamaların daha rahat bir biçimde yapıldığının da altını çizmek isteriz.

Meclis'e teklif sunuldu: 'Kayyımların borcu kendilerinden tahsil edilsin' Meclis'e teklif sunuldu: 'Kayyımların borcu kendilerinden tahsil edilsin'

Yaşananların bu temelden değerlendirilmesi gerektiğini, eril zihniyetin ve ırkçılığın tezahür ettiği her alanda başta Başak DEMİRTAŞ olmak üzere bütün kadınlarla mücadelemizi ve dayanışmamızı sürdüreceğimizi hiçbir kadını yalnız bırakmayacağımızı tekrarlarız. @Basak__Demirtas”

Editör: Haber Merkezi