Arif Bulut/ÖZEL HABER

TFF 2’nci Lig 2023-2024 sezonu, 26 Ağustos 2023 tarihinde start aldı ve 24 Aralık 2023 tarihinde oynanan 18 hafta karşılaşmalarının ardından devre arasında girdi. Ligin ikinci yarısı 13 Ocak 2024 tarihinde başlayacak ve 4 Mayıs 2024 tarihinde sona erecek. Ligin ilk yarısında beklediği performansı yakalayamayan takımlar, ikinci yarı için son hazırlıklarını yapıyor.

TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Amedspor ise şuan Antalya’da kamp çalışmalarını sürdürüyor. Uzun süre namağlup unvanını elinde bulunduran Amedspor, ligin 16’ncı haftasında evinde oynadığı Kastamonuspor maçının ardından bu unvanını kaybetti ve ilk yenilgisini aldı.

Ligin ilk yarısında oynadığı 18 karşılaşmadan 10 galibiyet, 6 beraberlik ve 2 mağlubiyet ile ayrılan Amedspor, devre arasını 36 puan ile 3’ncü sırada tamamladı.

13 Ocak’ta başlayacak olan 2023-2024 sezonunun ikinci yarısı için şampiyonluk hedefinde ısrarcı olan Amedspor devre arasına Teknik Direktör değişikliği ile başladı. Şuan transfer için görüşme trafiğinde olan Amedspor, ikinci yarıda da iddiasını sürdürmek için tüm kozlarını oynamak istiyor.

Devre arasının bitimine sayılı günler kala Sur Ajans’a konuşan Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, “Bu zorlu grup. Her zaman söylüyorum diğer grupta olsaydık belki çok farklı bir tablo ortaya çıkardı. Ama yine söylüyorum ‘Olsun, zor olsun. Zor olan güzeldir, zoru başarmak çok daha güzeldir. Ben her zaman söylüyorum, şampiyonluk kenetlenmekle gelir” dedi.

'Resmin tamamına bakmak önemli'

Sezonun ilk yarısını istedikleri sonuçla tamamlayamadıklarını dile getiren Elaldı, şunları söyledi:

“Ligin ilk yarısından beklentimiz daha yüksekti. Şuan lider olabilirdik, liderin bir puan gerisinde olabilirdik veya en az beş puan rakibimizin önünde olabilirdik. Ama sonuç olarak liderle aramızda yedi puan fark oluştu. Bundan dolayı tabi ki bizde bir üzüntü durumu oluştu. Ama resmin tamamına baktığımızda son yılların en yüksek puanını topladık, en iyi kadroyu oluşturduk ve son yılların şampiyonluğa en yakın adaylardan biriyiz. Bizim için şuan bu tablo değil, asıl önemli olan büyük tablodaki aktörlerdir. Şuan bizimle kafaya oynayan takımla eşit puandayız. Bu sebeple herhangi bir şey kaybetmiş değiliz." 

'İkinci yarıda bizim fikstür avantajımız var'

Ligin ikinci yarısında çekişmeli atmosferin oluşacağına değinen Elaldı, zorlu bir grupta mücadele ettiklerini ifade ederek “Zor olan güzeldir, zoru başarmak çok daha güzeldir” dedi ve şöyle ekledi:

“İkinci sezonun çok çekişmeli geçeceğini düşünüyoruz. Çok kıran kırana bir mücadele bekliyor bizi. İkinci yarıda bizim fikstür avantajımız var. İkinci yarıda mücadele edeceğimiz iki takım, Türkiye’de şuanda para sorunu yaşamayan ve devasa transferler yapabilen takımlar. Bu zorlu grup. Her zaman söylüyorum diğer grupta olsaydık belki çok farklı bir tablo ortaya çıkardı. Ama yine söylüyorum ‘Olsun, zor olsun. Zor olan güzeldir, zoru başarmak çok daha güzeldir”

'Mesut Hoca Amedspor camiasının büyüklüğüne inanarak geldi'

Devre arasında yapılacak transferlere ilişkin sezonun başında uyguladıkları stratejiye devam edeceklerini aktaran Elaldı, yeni teknik direktör transferini ve olası futbolcu transferlerine dair şu değerlendirmede bulundu:

İkinci yarı için de transfer görüşmeleri gizli yürütlüyor 

“Rakiplerimizin manipülasyonlarına ve sabotelerine uğramamak için ilk yarıda olduğu gibi yine transfer görüşmelerimizi gizli tutuyoruz. Transferlere dair kulübümüzün yaptığı resmi açıklamaları camiamız dikkate alsın. Bizim açıklamamızın dışında yapılan transfer açıklamalarına itimat edilmemesini istiyoruz.

Kayyımla mahkemelik oldu, evinden çıkarılmak isteniyor Kayyımla mahkemelik oldu, evinden çıkarılmak isteniyor

Mesut hocanın transferini de hiç kimsenin haberi yok iken yapmaya çalıştık. Son haftalarda takımların başına geçip kriz yönetebilen Süper Lig hocasını getirdi. Süper Lig hocasını 2’nci lige getirmek dışarıdan göründüğü gibi o kadar kolay değil. Tabi Mesut Hoca da Amedspor camiasının büyüklüğüne inanarak geldi ve kendisi de burada şampiyonluk yaşamak istiyor”

'Bizim için ikinci yarı 0-0 ile başlayan yeni bir maçtır'

Şuan Antalya’da ligin ikinci yarısı için kamp yapan Amedspor, 13 Ocak tarihine kadar burada kalacak ve kamp süreci boyunca çeşitli takımlarla hazırlık maçı yapacak.

Antalya’da bulunan takımda morallerin yüksek olduğuna aktaran Elaldı, ligin ikinci yarısını devam eden ‘0-0’ bir maça benzetti ve şu yorumda bulunda, “Şuan takımımız kampta ve canlı, keyifli bir kamp süreci yaşıyor. Çünkü yeniden bir başlangıç yapıyoruz. Bizim için ikinci yarı 0-0 ile başlayan yeni bir maçtır. İlk yarısı 0-0 bitmiş ve ikinci yarısı da 0-0 ile başlayan bir maça başlıyoruz”

'Stadyumdaki taraftar ortalaması 15 bin civarında'

İlk yarıda kendi evinde oynadıkları maçlarda taraftar ortalamasının yaklaşık 15 bin olduğu bilgigisini paylaşan Elaldı, “Taraftar noktasında bu şuana kadar istediğimiz rakamları yakalayamadık. Geçen sene stattaki taraftar ortalaması 12 bin ise bu sene bu rakam 14-15 bin civarına gelmiş. O yüzden stadyumu doldururken taraftardan biraz destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.

'Taraftar gruplarının tek bir amacı var'

Tüm taraftar gruplarının aynı amaca hizmet ettiklerini vurgulayan Elaldı, “Şampiyonluk kenetlenmekle gelir” dedi ve şöyle devam etti:

“İsim olarak taraftar grupları ayrı ama burada tek bir amaç var o da Amedspor’un başarısıdır. O yüzden bu grupları birbirinden ayrı tutmuyorum. Benim için bütün taraftar grupları aynıdır. Bu orkestra şefliklerini onlar yaptıkları için onların da rolleri önemli. Bizim taraftar gruplarının hepsi Amedspor’un başarısı için kenetlenmişler. Bu yıl da Amedspor’un başarısı için ne gerekiyorsa önceki yıllardan daha fazla çalıştıklarını biliyoruz ve bu anlamda da onlarla beraber hareket ediyoruz zaten. Zor bir sezon, zor bir ikinci yarı başlıyor. Yani kenetlenmek lazım. Ben her zaman söylüyorum, şampiyonluk kenetlenmekle gelir.”

Editör: Arif Bulut