Yasa tasarısına karşı başlatılan nöbet 23'üncü gününde Yasa tasarısına karşı başlatılan nöbet 23'üncü gününde

SUR AJANS- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Batman Şubesi ve Tabip Odası, Maraş merkezli 6 Şubat depreminde hasar gören ve yıkım kararı alınan İluh Devlet Hastanesi’ne dair şube binasında basın toplantısı düzenledi. 

Hastane hakkında yıkım kararı olduğunu hatırlatan Batman Tabipler Odası Başkanı Sertaç Adıgüzel, bu durumun bölgede mağduriyet yaratacağına söyledi. Sadece hastaların değil, sağlık emekçilerinin de mağdur olacağını aktaran Adıgüzel, “Öncelikle orada çalışan sağlık emekçilerinin ekonomik ve özlük hakları korunarak dağıtımlarının yapılması önemlidir. Dağıtımı yapılacak personelin sağlık kurumların ihtiyacına göre yapılması, herhangi bir aidiyet sorgulanmadan aldıkları eğitime ve çalıştıkları süreler göz önünde bulunarak, dağıtımlarının gerçekleştirilmesi gerekir” dedi.

Acil hastane ihtiyacı

Durumun takipçisi olacaklarını söyleyen Adıgüzel,  “Teknolojiler ile donanımı tamamlanmış bir hastanenin de acil olarak yapılması, sağlık hizmeti sunumu için önem arz etmektedir. Şu an kullanılan araştırma hastanesinin bir gecede siyasilerin seçim uğruna tabelasını değiştirdiği eski adı ile Batman Bölge Devlet Hastanesi’nin ‘devlet hastanesi’ statüsüne tekrar kazandırılması, ihtiyaç halinde devlet hastanesi ve dal hastanesi yapılması şehrimizin sağlık tesislerin kullanımı için doğru bir hamle olacaktır” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi