SUR AJANS- Sur Ajans, DEM Parti DBB Eşbaşkanlarının mazbata aldıktan sonra belediye ilk giriş yaptığı görüntülere ulaştı.

Görüntülerde eşbaşkanlar seçim sürecinde halka verdikleri "Kayyımların kokuları, gelmesin diye geldiğimiz gibi belediyemizi komple yıkayacağız, süpüreceğiz" sözünü sembolik olarak gerçekleştirmek için belediye meclisine süpürge ile giriyor.

Belediye eşbaşkanlarının yanında bulunan bir kadın dışarıdan Eşbaşkan Doğan Hatun'un getirdiği süpürge ile Belediye Meclis Başkanlığı'nın masasının üstünü süpürüyor.

Erdoğan’dan İran’a taziye mesajı Erdoğan’dan İran’a taziye mesajı

Henüz DEM Parti'nin ilk belediye binasına giriş yaptığı anda kaydedilen işte bu görüntülerde Türk bayrağının olmadığı görülüyor. Bayrak provokasyonunu başlatan hesaplar ile medya kuruluşları ise Türk bayrağının meclis toplantısında kaldırıldığını ileri sürmüştü. Ancak ortaya çıkan yeni görüntülerde Türk bayrağının daha DEM Parti'nin belediyeyi devralmadan belediye meclisindeki yerinde olmadığı görülüyor.

İddialara göre bunu fark eden DEM Partili Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi daha sonra bayrağı bulunduğu yere getiriyor.

Ne olmuştu?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ni kazanan DEM Parti, ilk belediye meclis toplantısına 17 Nisan'da başlamış ve 19 Nisan'da bitirmişti.

18 Nisan'da ise kimi sosyal medya hesapları ve kimi medya kuruluşları Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclis salonunu paylaşarak 'Türk bayrağının kaldırıldığını' ileri sürmüştü.

19 Nisan'da ise İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yapılan paylaşımlar sonrası Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne mülkî müfettiş görevlendirdiklerini açıklamıştı.

Editör: Haber Merkezi