Belçika polisi, haber stüdyolarını abluka altına alarak, televizyon çalışanlarının içeriye girmesine izin vermiyor.

Iğdırspor Play Off’ta avantajlı viraj aldı Iğdırspor Play Off’ta avantajlı viraj aldı

Stêrk ve Medya Haber TV, stüdyolarına dönük polis baskınına tepki göstererek, "Halkımızı bu hukuksuz ve yasa dışı baskını durdurmak için televizyonların bulunduğu yere akın etmeye çağırıyoruz” diye kaydetti.

Stêrk ve Medya Haber TV Danışma Kurulu, Belçika'da bulunan televizyon stüdyolarına dönük polis baskınına dair açıklama yaptı.

‘Televizyonlarımız şu an yüzlerce polis tarafından işgal edilmiştir’

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Türkiye'nin ABD, Türkiye ile Irak ve İran ziyaretleri, yine KDP ile yapılan antlaşmalar, tüm bunlara bağlı olarak Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Irak ve Barzanileri ziyaret etmesi, bu soykırım konseptinin hayata geçirilmesine dönük son girişimlerdir.”

‘Kürt halkının sesini kesme amacıyla yapılan baskına sessiz kalmamız mümkün değil’

Açıklamada yapılan operasyonun uluslararası niteliğine vurgu yapılarak, “Bu konseptin uluslararası bir saldırı konsepti olduğu kesindir. 23 Nisan'da gece saat 02.00 civarında Belçika’da bulunan Medya Haber ve Stêrk TV stüdyolarına yapılan baskın bunun en somut kanıtıdır. Televizyonlarımız şu an yüzlerce polis tarafından işgal edilmiştir. Kürt halkının sesini kesme amacıyla yapılan baskına sessiz kalmamız mümkün değildir. Halkımızı bu hukuksuz ve yasa dışı baskını durdurmak için televizyonların bulunduğu yere akın etmeye çağırıyoruz." denildi.

Kaynak: MA