İrfan Erdoğan/Almanya

Almanya DİDF'e bağlı Bielefeld Türkiyeli işçi ve öğrenci derneği 34. Olağan kongresini Teutoburger str 106 numarada bulunan uluslararası barış evinin toplantı salonundan coşkuyla gerçekleştirdi.

Bielfeld Didf

ABD’de silahlı saldırı: 1 can kaybı, 21 yaralı ABD’de silahlı saldırı: 1 can kaybı, 21 yaralı

Üye yoklamasının ardından bir açılış konuşması yapan DİDF genel başkanı Zeynep Ekşi dünya gündemindeki güncel olaylara değinerek bir yandan ırkçılık, ayrımcılık savaşlar ve silahlanma artarak sürerken diğer yandan da işçi ve emekçilerin her zamankinden daha çok mücadele olanaklarına sahip olduğunun da kabul edilmesi gerektiğinin altını çizerek "ayrıca işçi ve emekçilerin her zamankinden çok birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu da unutmamak gerekir" dedi.

Konuşmanın ardından derneğin faaliyet raporlarının okunup aklanmasına geçildi. Raporlar okunup aklandıktan sonra da derneğin eski yöneticileri de aklanarak yeni yöneticiler seçildi. Böylece yeni yönetim kurulu 7'si asil olmak üzere 9 kişiden oluştu.

Kongrede ayrıca 16-17-18 Şubat 2024 tarihleri arasında Almanya'nın Mannheim şehrinde yapılacak olan Almanya DİDF'in 23. Merkezi kongresi için de ayrıca 5 kişi delege olarak seçilerek kongre sona erdi.

Editör: Ali Abbas Yılmaz