İrfan Erdoğan/Almanya

Almanya’nın Bielefeld şehrinde faaliyet gösteren göçmen kurum ve kuruluşlar her cumartesi günü öğleden sonra saat 15.00 ile 17.00 arası İsrail’in Filistin halkına karşı başlattığı topyekûn katliamı protesto ediyor.

Gocmenler Protesto Filistin Bielefeld

Kenya'da sel: 52 kayıp Kenya'da sel: 52 kayıp

Bugün öğleden sonra yine saat 15.00’den itibaren çok sayıda yerli emekçinin de yer aldığı bir protesto mitingi ve yürüyüşü gerçekleştirildi. Saat 15.00’den itibaren belediye binası önünde toplanan yerli ve göçmen emekçilerden oluşan yüzlerce kişi İsrail'i protesto ederek "İsrail saldırıyor Almanya finanse ediyor, Almanya katliama göz yumma“ sloganlar eşliğinde şehrin işlek caddelerinden yürüyüşe geçerek yine Jahnplatz meydanında bir araya geldi. Burada savaşın korkunç yüzünü canlandıran bebek ölümleri ve onlardan geriye kalan ayakkabı benzeri malzemeler meydanda serildi.

Bielefeld Filistin Gocmenler

Yürüyüşün ardından tekrar belediye binası önünde bir araya gelen kitle, burada İsrail’in saldırıları sonucu katledilen insanların anısına yaptıkları saygı duruşu ve  konuşmaların ardından gelecek haftaki yürüyüş ve mitingde bir arada olma çağrısı yapılarak yürüyüş ve miting sona erdirildi...

Editör: Haber Merkezi