İrfan Erdoğan/Almanya

Bu yıl da içinde DİDF'in yer aldığı festival şehir merkezindeki Kesselbrink meydanında yapıldı. Öğleden sonra saat 14.00'de bir araya gelen emekçiler doyasıya el ele Kol kola omuz omuza halay çekip türkü söylediler.

Festival Irfan Erdogan

Çok organize bir çalışmayla iyi bir katılım sağlayan Bielefeld DİDF yiyecek ve içecek standının yanı sıra 26 Temmuz 4 Ağustos 2024 tarihleri arasında Avusturya'da yapılacak olan DİDF uluslararası gençlik kampı için de bilgilendirme standı açıldı.

Özellikle Alman emekçilerinin yoğun ilgi gösterdiği gençlik kampı standında çok sayıda bilgilendirme broşürü vs dağıtılıp kamp hakkında bilgi verilirken emekçiler aldıkları broşürlerin ve bültenlerin karşılığı olarak da bağışta bulundular.

Filipinler'de 7,1 büyüklüğünde deprem Filipinler'de 7,1 büyüklüğünde deprem

Festivalde konuşmacılar yaptıkları konuşmalarda ırkçı ve ayrımcılığa karşı yerli ve göçmen emekçiler olarak birlikte hareket ederek yek vücut olmamız gerektiğini önemle ifade ettiler.

Festivale katılan emekçiler Müzik gruplarının da birbirinden güzel her ülkenin diliyle söylediği şarkı ve türküleriyle festivale katılanları iyice coşturdu. Akşam saat sekize kadar emekçiler doyasıya eğlendikten sonra birbirleriyle sarmaş dolaş bir vaziyette evlerinin yolunu tuttular.

Editör: Haber Merkezi