Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde, Bismil Devlet Hastanesi’nde Acil Bölüm sorumlusu olarak görev yapan A.B., (41), hastanenin acil bölümünde alıkoyduğu 16 yaşındaki bir çocuğa cinsel saldırıda bulundu. 19 Mayıs Cuma günü, kardeşi ve babası ile birlikte hastanenin acil bölümüne giden çocuk, A.B., tarafından “sana sargı bezi vereceğim” bahanesiyle personellerin soyunma odasına götürülerek, burada dakikalarca alıkonuldu.

Aile şikayetçi oldu

Çocuğa cinsel saldırıda bulunan A.B., çocuğun yakınlarının onu araması üzerine çocuğu serbest bıraktı. Yaşadıklarını babasına anlatan çocuk, ailesiyle birlikte, A.B., hakkında aynı gün şikayetçi oldu.

Çocuğun ifadesi alındı

Çocuğun ailesinin Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunması üzerine psikolog eşliğinde Çocuk İzlem Merkezi’nde (ÇİM) çocuğun ifadesine başvuruldu.

Fail serbest bırakıldı

Şikayetin ardından 19 Mayıs Cuma günü gözaltına alınan A.B., emniyet ifadesinin ardından sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Evli ve iki çocuk babası olan A.B.’nin,  hala görevinin başında olduğu ve hastane yönetimi tarafından birkaç gün kendisine izin verildiği öğrenildi. (Kaynak: MA)

  

Editör: Ali Abbas Yılmaz