Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bitlis’te ‘Kamu ve Özel Yatırımları Toplu Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, konuşmasında yerel seçimlere işaret ederek muhalefete yüklendi ve muhalefeti ‘ölmüş ata’ benzetti.

Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

"Devlet olarak bugüne kadar üreten istihdam oluşturan herkese hiçbir ayrım yapmadan daima destek olduk. Türk ekonomisine katkı verenlere biz de tüm imkanlarımızla sahip çıktık. Yeter ki siz üretin, çalışın, yatırım yapın, biz sizi asla yalnız bırakmayız sözümüzün gereğini her zaman yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.

Milyarlarca liralık tesisler samimi çabaların birer meyvesidir. Bu fabrikalara ve yatırımlara yenileri eklenecektir.

Biz kuru sıkı atmayız, konuşurken icraatlarımızla konuşuruz. Referans kaynağımız eserlerimiz ve hizmetlerimizdir. Vatandaşlar arasında ayrım yapmıyorsak il ve bölgeler arasında da ayrım yapmayız. Batıda yaşayan vatandaşlar hangi imkanlardan faydalanıyorsa buradaki kardeşlerimizin de aynısına sahip olması için çalışıyoruz.

Türkiye'yi yatırım, istihdam, üretim ve ihracat yoluyla büyütmek için adım adım ilerleyeceğiz. Sorun varsa çözebilecek olan Cumhur İttifakı olarak biziz.

Ölmüş atı kamçılamanın kimseye faydası olmaz. Bunların kendi koltuklarını korumak, siyasi ikballerini kurtarmak dışında gündemleri yoktur. Seçimde geleceğinize sahip çıkın bu muhalefetin ülke yönetme kapasitesi yok."

Editör: Ali Abbas Yılmaz