SUR AJANS- Şırnak’ta en büyük ailelerden biri olan Caferan Aşireti, yerel seçimlerde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’ne (DEM Parti) desteğini açıkladı.

Caferan Aşireti, bugün DEM Parti bürosunu kitlesel ziyaret etti. Cuma namazından sonra toplanan yurttaşlar, Gazipaşa Mahallesi'nde bulunan seçim bürosuna geldi. DEM Parti Şırnak milletvekilleri Newroz Uysal Aslan ve Zeki İrmez ile DEM Parti Şırnak Belediye Eşbaşkan adayları Berivan Kutlu ve Turan Saltan'ın da aralarında olduğu çok sayıda partili, ziyarete gelenleri karşıladı. Ardından Cumhuriyet Meydanı’ndan Yeni Çarşı içinde bulunan seçim bürosuna yürüyüş yapıldı.

'Zaman ittifak azmanı'

Ziyarette konuşan DEM Parti İl Eşbaşkanı Abdullah Güngen, “Zaman ittifak ve kardeşlik zamanıdır. Tarihi bir süreçten geçiyoruz. ‘Yurtseverim’ diyen bir bireyin elini vicdanına koyup partisiyle dayanışma içerisinde olması gerekiyor. Kentimiz, halkımız için böyle bir ittifaka ihtiyacımız var. Bu tarihi süreci zaferle taçlandıralım” dedi.

DEM Parti Şırnak Milletvekili Zeki İrmez, “Büyük bir zulüm ve baskı var. Bu yüzyılda zulme, baskıya, soykırıma karşı Kürt halkının ittifakını sağlamalıyız. Ancak ittifakla özgürlük, barış ve huzuru coğrafyamıza getirebiliriz. Kürt halkının statüsü için sadece Şırnak’taki ittifak yetmez, her yerde birliğimizi sağlamalıyız” diye konuştu.

‘Kentimize sahip çıkmalıyız’

DEM Parti Şırnak Milletvekili Newroz Uysal Aslan, “Şırnak, Kürt halkının mücadelesinin sembolüdür. Devletin zulüm ve köleliğine karşı isyanın, başkaldırışın sembolüdür. Kürt halkının duruşunun sembolüdür. Devlet, bu sembolleri halkımızın elimizden almak istiyor. Seçimler gelir gider. Yönetimler değişir ama değişmeyen şey burada yaşayan bizleriz. Bunun için kentimize sahip çıkmalıyız” diye belirtti.

Şırnak Belediye Eşbaşkan adayı Berivan Kutlu ise, “Halkımız, kanaat önderlerimiz kendilerine yakışanı yaptılar. Bu ziyaret bizlere moral verdi. Halkımıza, Şırnaklılara inancımız tamdır. Halkımızdan aldığımız moral ve coşkuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Allah bu ittifakımızı başarıya ulaştırsın” dedi.

 Ziyaretlerinin dayanışma ziyareti olduğunu belirten Caferan Aşireti üyeleri de 31 Mart'ta zafer elde edeceklerini söyledi.

Diyarbakır’daki Millet Bahçesi bakıma hasret kaldı Diyarbakır’daki Millet Bahçesi bakıma hasret kaldı

Kaynak: MA