SUR AJANS- CHP’li eski vekil Eren Erdem sosyal medya hesabından, CHP Beylikdüzü ilçe Başkanı Taşkın Özer’in Kılıçdaroğlu’na yönelik küfür içerikli paylaşımı sonrası istifa iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Erdem, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda 5 maddede şu ifadeleri kullandı:

“Ben, Genel Başkanına küfür eden bir Yüksek Disiplin Kurulu başkanına asla savunma yapmam! O kişi, benim nezdimde hükümsüzdür. Önce, paylaştığım görseldeki küfürün hesabını vermelidir! Bana soruşturma açmak haddi değildir!

Chp Eren Erdem Paylasim

2-) Ben, CHP’nin kapısına dayanıp parti kültürüne ihanet edercesine kapıya “koltuk atmadım!” Belediye koltuklarının eş-dost-akraba ilişkisiyle taksim edilmesine itiraz ettim. Bu, partililik icabı görevimdir. Bu görevi icra için kimseden icazet almam!

3-) Ben, hakkı yenmiş ve kandırılmış aday adaylarımızın, ÖNSEÇİM vaadiyle aldatılmış taban ve örgütümüzün hak ve hukukunu savundum. Sonuna kadar savunmaya devam edeceğim. Bu konuda hiçbir güç beni engelleyemez!

4-) Eğer parti 5’li çetenin güdümüne giriyorsa; ortada bir BEKA SORUNU vardır! Kimse kusura bakmasın, partinin örgütünün ve tabanının sesi olarak; parti bir BEKA KRİZİ ile karşı karşıya kalırsa biz görevimizi yapar, talimatları “tüzükten” değil; Bursa Nutkundan alırız…

DİSK’in Taksim başvurusuna izin çıkmadı DİSK’in Taksim başvurusuna izin çıkmadı

5-) Bana intikal eden bir ihtarname henüz yoktur. Eğer olursa, irademi; şahsiyet ve meselemi örgütüme teslim ederim. Onlar gereğini yapar.”

Editör: Ali Abbas Yılmaz