Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), Diyarbakır’da dün gerçekleştirdiği etkinlikle 96 merkezde göstereceği belediye eşbaşkanlar adaylarını tanıttı. Birçok belediye eşbaşkan adayı, bugün seçim bölgesinde kitlesel bir şekilde karşılandı. Binlerce kişinin katıldığı karşılama etkinliklerinde renkli görüntüler ortaya çıktı. 

Ağrı

DEM Parti eşbaşkan adayları, Ağrı’da (DEM Parti) binlerce kişi tarafından karşılandı. Ağrı merkez ve Patnos, Doğubayazıt, Diyadin, Tutak ve Taşlıçay ilçelerinde adaylar coşkuyla karşılandı. Adaylar yüzlerce araçlık konvoylarla il merkezi ve ilçelerde tur attı.

Ağrı merkezde binlerce kişinin katılımıyla kentin en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesi'nde yürüyüş yapıldı. Ardından DEM Parti İl Örgütü binası önünde kitleye seslenen DEM Parti Ağrı Belediye Eşbaşkan adayı Hazal Aras, "Bizler sözünü veremeyeceğimiz projeler sunmuyoruz. Bizler, sürdürülebilir projelerle geliyoruz. İçtiğiniz kirli suya ve çektiğiniz ulaşım derdine kadar çözüm olmak için geliyoruz. Bugün Ağrı Belediyesi'ni almak için iktidar birçok yerden seçmen taşıyor. Bunların takipçisi olacağız. Gerekli yerlere başvurularımızı yapacağız. Bütün hukuki haklarımız kullanacağız” diye konuştu.

Iğdır

Iğdır belediye eşbaşkan adayları, Suveren yokuşunda partililer tarafından karşılandı. Davul zurnalı karşılamada renkli görüntüler ortaya çıktı. 

Bitlis

DEM Parti İstanbul adayı Beştaş: Kendimizden yanayız DEM Parti İstanbul adayı Beştaş: Kendimizden yanayız

Bitlis adayları, Buzlupınar Dinlenme Tesisleri'nde binlerce kişi tarafından karşılandı. DEM Parti Bedlîs Belediyesi Eşbaşkan adayı Enver Barin, özgür ve toplumsal bir belediyecilik için çalışacaklarını vurguladı. Barin, "Bütün halkımızın 31 Mart yerel seçimlerine kadar çok sıkı bir çalışma yürütmelidir. Bu talancı kayyım zihniyetini geldikleri yere göndermek için her saniye, her dakika daha çok çalışacağız. Başarı bizim olacak, başarı halkların olacak" diye konuştu.

Mersin

DEM Parti, Akdeniz Belediyesi Eşbaşkan adayları Nuriye Arslan ve Hoşyar Sarıyıldız, dün Diyarbakır’da katıldıkları aday tanıtımının ardından bugün öğlen saatlerinde Mersin’e geldi.

Eşbaşkan adaylarını kentte bulunan sivil toplum örgütlerinin yanı sıra il ve ilçe örgütleri ile çok sayıda yurttaş, Mersin girişindeki turnikelerde karşıladı.

Kitle, yağmurlu havaya rağmen DEM parti bayraklarıyla adaylarını coşku ile karşıladı. Kitle daha sonra eşbaşkan adaylarıyla birlikte konvoy şeklinde DEM Parti Akdeniz İlçe Örgütü'ne geldi. Adaylar burada da coşkulu bir şekilde karşılanırken, karşılama sırasında şarkılarla eşliğinde halaya duruldu. Burada açıklama yapan DEM Parti Mersin İl Eşbaşkanı Reşat Aşan ve DEM Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, seçim çalışmalarının startını verdiklerini belirterek, kayyım atanan belediyeleri geri alacaklarının mesajını verdi. Eşbaşkan adayları Arslan ve Sarıyıldız ise, seçim sürecini halkla beraber yürüteceklerini söyledi. Kitle daha sonra Çukurova Tutuklu ve Hükümlü Aileleriyle Yardımlaşma Derneği (Çukurova TUAY-DER) tarafından başlatılan Adalet Nöbeti eylemine katıldı.

Şemdinli

DEM Parti Hakkari’nin Şemdinli ilçe belediye adayları coşkulu bir şekilde karşılandı. Adaylar Naif Eroğuz ve Nazdar Öpengin, DEM Parti Şemzînan İlçe Örgütü tarafından ilçeye bağlı Şapatan geçidinde yüzlerce kişi tarafından karşılandı. Zılgıtlarla ve alkışlarla karşılanan adaylar, karşılamaya gelen yurttaşlarla selamlaştıktan sonra onlarca araçtan oluşan konvoylar eşliğinde ilçe merkezine doğru hareket etti. DEM Parti bayraklarıyla süslenen araçlar eşliğinde ilçeye varan adaylar, ilçede halkı selamladıktan parti binalarına geçti.

Editör: Ali Abbas Yılmaz