Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Adıyaman il örgütü, 31 Mart Yerel Seçimlerinde aday göstereceği il, ilçe ve belde eş belediye başkan adaylarını Karapınar Mahallesinde bulunan bir düğün salonunda tanıttı. DEM Parti belde, ilçe ve il eş başkan adayları, kentteki sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra, çok sayıda partili aday tanıtım programına katıldı.

Program demokrasi ve özgürlük mücadelesinde yaşamını yitirenler için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı. Ardından Adıyaman İl Eş Başkanları Yeşim Camcı ile Hüseyin Coşkun birer konuşma yaptı. PKK Lideri Abdullah Öcalan'a uygulanan tecridin son bulması ve fiziki özgürlüğünün sağlanması için başlatılan Özgürlük Yürüyüşünü selamlayan eş başkanlar, her yerde olduğu gibi Adıyaman’da da halkçı belediye inşa edeceklerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından belediye eş başkan adayları ile belediye meclis üyeleri tanıtıldı. DEM Parti’nin il, ilçe ve belde belediyeleri eş başkanları şöyle: 

* Adıyaman İl Belediyesi eşbaşkan adayları:

Türkan Erkenek

Bahattin Bilgin

*Samsat İlçe Belediyesi eşbaşkan adayı:

Yasin Ertan

*Kahta İlçe Belediyesi eşbaşkan adayı:

Osman Özbek

*Gölbaşı İlçe Belediyesi eşbaşkan adayı

Ergün Varhan

*Besni İlçe Belediyesi eşbaşkan adayı:

Mustafa Sular

* Tut İlçe Belediyesi eşbaşkan adayı:

İsmet Coşkun

* Bulam Beldesi eşbaşkan adayları:

Kamile Ocak

Hüseyin Uzun

*Kömür Beldesi eşbaşkan adayları:

Mahmut Kapçak

Bedriye Polattaş

*Balyan Beldesi eşbaşkan adayı:

Mehmet Kösele

DEM Parti'den Kobane Davası'na çağrı DEM Parti'den Kobane Davası'na çağrı

Aday tanıtımında söz alan Adıyaman il belediye eş başkan adayı Bahattin Bilgin, 6 Şubat depremlerinde yaşamını yitirenleri anarak konuşmasına başladı. Adıyaman’da deprem felaketinin ihmalkarlık ve rant politikalarından kaynaklandığını vurgulayan Bilgin, sorumlulardan hesap soracaklarını söyledi.

Aday tanıtım programı alkışlarla son buldu.  

Editör: Ali Abbas Yılmaz