Diyarbakır’da muhtardan MHP’li başkana tepki: Ayıptır ya Diyarbakır’da muhtardan MHP’li başkana tepki: Ayıptır ya

DEM Parti Ankara Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Öztürk Türkdoğan, çalışmalarını  değerlendirdi. AKP'li Galip Ensarioğlu’nun sözlerine yanıt veren Türkdoğan, “Aday çıkarmamız MHP’den Mansur Yavaş’a daha fazla oy kaymasına neden olacaktır dedi.

Yerel seçimlere bir aydan kısa süre kala partiler de sahada çalışmalarını hızlandırdı. DEM Parti bu seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye adayları olarak Öztürk Türkdoğan ve Gültan Kışanak’ı aday gösterdi. Gültan Kışanak’ın cezaevinde olmasından kaynaklı çalışmalarını kısıtlı koşullarda yürütürken, oluşturulan bir heyet ile sesini duyurmaya çalışacak. Öztürk Türkdoğan ise Ankara’da çalışmalarını sürdürüyor. Yerel seçimlere günler kala Öztürk Türkdoğan ile hem adaylık sürecini hem de Ankara’da yürüttükleri çalışmaları konuştuk.

‘MHP’den Mansur Yavaş’a daha fazla oy kaymasına sebep olacak’

Artıgerçek’e konuşan Türkdoğan, AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu’nun DEM Parti’nin aday çıkarmasının CHP’nin lehine olduğuna dair sözlerine, "Dil konusu açılmışken şunu da eklemek istiyorum. Geçenlerde AKP’nin Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu’nun bazı sözlerini okudum. Bizim Ankara’dan aday çıkarmamızın CHP’nin lehine olduğuna dair inanılmaz bir manipülasyon yapmış durumda. Ben de şimdi Galip Ensarioğlu’na sormak istiyorum, sizin adayınız eski MHP’li bunun farkında mısınız? Mansur Yavaş da eski MHP’li dolasıyla siz iki MHP’li Ankara’yı ne hale getirdiğiniz hale bakar mısınız? Biz tam tersi sol, sosyalist, sosyal demokrat camiaya hitap ediyoruz. Belki de bizim aday çıkarmamız MHP’den Mansur Yavaş’a daha fazla oy kaymasına sebep olacaktır. Bu tarafı manipüle edeceğine, otur kendine bak. Partin kimlerle birlikte, nasıl bir Kürt karşıtlığında buluştuğunu idrak et derim." ifadeleriyle yanıt verdi.

Editör: Haber Merkezi