SUR AJANS- Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, Mardin Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Ahmet Türk ve Devrim Demir, ziyarette belediyenin durumuna dair bilgi verdi.

Paskalya Mardin Dem

Hatimoğulları, “Halkımızın bizden beklentileri kesinlikle hizmettir. Bizler yoktan var ederek, kaynaklarımızı üreterek, halkımıza layık bir biçimde, halkımızın bize layık gördüğü bu konuma çok güçlü bir şekilde cevap vereceğiz” dedi.

Bakırhan ise, “Mardin Belediyesi’nin çok büyük sorunları olduğunu biliyoruz. Belediyeyi borç bataklığına sürüklemişler. Bu süreci atlatacağız. Bu sorunların üstesinden geleceğiz. Halkımıza çok iyi bir hizmet vereceğiz” diye kaydetti.

Paskalya bayramı kutlandı

Eş Genel Başkanlar ve beraberlerindeki heyet, daha sonra Kırklar Kilisesi'ndeki Paskalya Bayramı kutlamasına katıldı. Metropolit Mor Filoksinos Saliba Özmen ve Başpapaz Hori Gabriel Akyüz ile yurttaşlar tarafından karşılanan heyet, Süryanilerin Paskalya Bayramını kutladı.

Metropolit Mor Filoksinos Saliba Özmen, “Bütün insanlar değerlidir ve bütün insanlar kardeştir. İnsanlığı korumak için birbirimize ihtiyacımız var. Birbirimizin elini tutmamız ve birbirimize yardımcı olmamız lazım. Dünya hepimizin. Cennet de cehennem de insanın kalbindedir. İnsan iyiyse, güzelse cenneti yaşıyordur. Tersi de söz konusu. İnsanın özünde iyilik ve güzellik var. İnsan güçlü bir varlıktır. İradesi ile özünde kalabilir” dedi.

Hatimoğulları, “Paskalya Bayramının bu kardeşliği pekiştirmesine katkı sunmasını diliyoruz. Bölgemizde savaş ve çatışma bitmiyor. Bu nedenle temel istediğimiz şey barıştır. İnancımızı ve ibadetimizi özgür yaşayabileceğimiz bir coğrafya inşa edebiliriz. Biz DEM Parti olarak bu coğrafyanın bu toprakların barışa kavuşması için çabalıyoruz” şeklinde konuştu.

Bakırhan ise, Paskalya Bayramını kutlayarak, “Her kimlik özgürce yaşamalıdır. Bir gün mutlaka bu topraklarda özgürce yaşayacağımız günlerin uzak olmadığını biliyorum” dedi.

Eş Genel Başkanlar ve Süryani cemaatinin önde gelenleri daha sonra Paskalya yumurtası tokuşturdu.

Adıyaman’da Kömür Kültür Sanat Merkezi açılışı Adıyaman’da Kömür Kültür Sanat Merkezi açılışı

Editör: Haber Merkezi