Diyarbakır’da ‘Sur Teknokent İmar Yolu’ hizmete açıldı Diyarbakır’da ‘Sur Teknokent İmar Yolu’ hizmete açıldı

Medyascope'den Berfin Bayır'ın haberine göre; Çevik kuvvet ile sivil polisler güvenlik önlemi için sokağın giriş ve çıkışlarını kapattı. Polis, DEM Partililerin genel merkez önünde durmamasını söyledi. DEM Parti Batman Milletvekili ve Demokratik Yerel Yönetimler Kurulundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Rüştü Tiryaki ise parti binası önünden ayrılmayacaklarını vurguladı. Ellerinde Türk bayrakları ve pankartlar ile tekbir getiren kalabalık “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Kahrolsun PKK”, “Meclis’te terörist istemiyoruz” sloganlarını attı.

Protesto için gelen bir kişi, kalabalığın arasından “Sarı torbalar sizi bekliyor” diye bağırdı. Selahattin Demirtaş ve Gezi davası tutuklusu iş insanı Osman Kavala’ya hakaret eden sloganlar da attı.

DEM Parti Genel Merkezi binasına yürümek istediklerini söyleyen kalabalığa polis izin vermedi. Bunun üzerine grup, polisin barikatları kaldırmasını istedi. Polis izin vermeyince kalabalık grup DEM Parti binasının önüne sarı torbalar atarak alandan ayrıldı.

Editör: Arif Bulut