Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) bugün kritik başlıklarla toplanacak. Saat 11.00’de başlayacak toplantıya Eş Genel Başkanlar Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan başkanlık edecek.

Toplantının gündeminde birçok önemli konu başlığı var. Bunlardan biri Dünya ve Orta Doğu’da yaşanan son gelişmeler. Gündemdeki sıcaklığını koruyan İsrail-Hamas arasındaki çatışmaların yanı sıra ABD ve İngiltere’nin Yemen’de Husilere yönelik saldırısı ile İran’ın Federe Kürdistan Bölgesi’ne yönelik saldırıları masaya yatırılacak. 

Toplantıda, Öcalan’a dönük tecrit ile Kürt sorunu etrafındaki gelişmeler üzerinde durulup son dönemlerde HPG ve TSK arasında şiddetlenen çatışmalar tartışılacak.

Erdoğan: 31 Mart'ta oyunları bozacağız Erdoğan: 31 Mart'ta oyunları bozacağız

Ön seçim muhasebesi

Halk oylamasının muhasebesi MYK’nin gündeminde olan başlıklardan biri 31 Mart yerel seçimlerinde Bölge kentlerinde gösterilecek adayların belirlendiği halk oylaması sonuçları olacak. Birçok merkezde tamamlanan halk oylamasında ortaya çıkan olumlu ve olumsuz sonuçların muhasebesi yapılacak.

Batı’da aday gösterilecek isimler

Yerel seçim gündemi kapsamında batı kentlerinde aday çıkarma kararı alınan Ankara, Antalya ve Bolu’nun da aralarında olduğu 7 il ve 27 ilçede gösterilecek aday isimleri üzerinde durulacak. Bu aşamada pek çok isim masaya yatırılacak.

 Aday gösterilip gösterilmeyeceği henüz netliğe kavuşmamış olan batıdaki diğer merkezlere dair de toplantıda tartışmalar yürütülecek.

Editör: Ali Abbas Yılmaz