SUR AJANS- Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), seçim hazırlıklarını büyük oranda tamamladı. DEM Parti, kazanma olasılığı yüksek merkezlerin tümünde sandık görevlisi bulunduracak. Bu kapsamda en az 40 bin sandıkta görevli bulundurulacak. Ayrıca Yüksek Seçim Kurulu'nda (YSK) görev alacak hukukçu ve görevliler de belirlendi. Hukukçular ve görevliler, olası usulsüzlüklere karşı anında itirazda bulunacak.

Diyarbakır Büyükşehir eşbaşanları “Türk Bayrağı kaldırıldı” haberlerini yalanladı Diyarbakır Büyükşehir eşbaşanları “Türk Bayrağı kaldırıldı” haberlerini yalanladı

İki merkezden seçim takibi

Diyarbakır ve Ankara’da Seçim Koordinasyon Merkezleri oluşturulacak. DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Cengiz Çiçek ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, Diyarbakır’daki seçim merkezinde olacak.

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, HDK Eş Sözcüsü Esengül Demir ve DBP Eş Genel Başkanı Çiğdem Kılıçgün Uçar ise, Ankara’daki seçim merkezinde olacak.

Söz konusu merkezlerden belli aralıklarla seçimlere dair kamuoyuna bilgilendirmelerde bulunulacağı öğrenildi.

Editör: Haber Merkezi