SUR AJANS- DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, Diyarbakır ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine müfettiş atanmasına ilişkin, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya yanıt verdi.

Türkiye'deki emekliler ne istiyor? Türkiye'deki emekliler ne istiyor?

Sosyal medya hesabından DEM Partinin 2 büyükşehir belediyesiyle ilgili müfettiş görevlendirilmesine ilişkin paylaşımda bulunan DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, “Diyarbakır ve Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanlarımızın açıklamalarına rağmen bu asılsız iddialara inanmaya can atanlar olduğunu biliyoruz. Kamu kaynaklarını beyhude çabalar için harcamamanızı öneriyoruz. Aynı kaynakları/olanakları kayyum yolsuzluklarını ve bıraktıkları borçları incelemek için seferber etmeyi düşünür müsünüz?” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Mardin ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyelerine müfettiş görevlendirildiğini duyurmuştu. Ali Yerlikaya, “Mardin Büyükşehir Belediye Meclisinin açılışında "İstiklal Marşı’nın okutulmadığına", Diyarbakır Büyükşehir Belediye Meclisinin açılışında ise "Türk bayrağının kaldırıldığına" ilişkin iddialarla ilgili Mülkiye Müfettişlerimiz görevlendirilmiştir.” Paylaşımında bulunmuştu.

Editör: Haber Merkezi