Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Kadın Meclisi Sözcüsü Halide Türkoğlu ile DEM Parti Grup Başkanvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit, geçtiğimiz günlerde DEM Parti milletvekillerine yönelik “Mecliste görev yapmama rağmen iki üç tanesini anca tanıdığım vekillerini siz yolda görseniz tanımazsınız” diyen AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu’na cevap verdi.

Konuya dair x platformdaki resmi hesaplarında paylaşım yapan Türkoğlu ile Koçyiğit, paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı.

Türkoğlu: Özünü tanımayan halkın vekilini de tanımaz

Türkoğlu, “Sana diyoruz @GalipEnsarioglu Kendini, özünü, kimliğini, halkın iradesini tanımayanlar elbette ki halkın vekillerini tanımaz. Ancak bizler de halkımız da sizi çok iyi tanır ve biliriz.  90’lı yılların karanlık güçleri ile yol yürüyenler, Kemal Kurkut ve Ceylan Önkol’un katilleri ile saf tutanlar, İktidarın yerel rant ağını yönetenler, Halk iradesini gasp edenler, Halkın kaynaklarını kayyımlar eliyle; rant uğruna parsel parsel satanlar, milyarlarca lira baklava faturası çıkaranlar, Kürtçe tabelaları indirenler Kürt halkının değerlerine saldıranlar, Kadın özgürlük mücadelemizi hazmedemeyenler, Kirli siyasetiniz, algı operasyonlarınız değil, bir kez daha halk iradesi kazanacak” paylaşımında bulundu.

Koçyiğit: Bu halk Soylu'nun müritlerini iyi tanır

Koçyiğit ise, “Kürt halkının iradesine kayyım atayan, Kürt halkının seçtiği milletvekillerini, belediye eş başkanlarını cezaevinde rehine olarak tutan, Her seçimde halkın iradesini gasp etmek için askeri, polisi ‘kaçak seçmen’ olarak Kurdistan’a taşıyan, Meclis’te Kürtçe konuştuğumuzda mikrofonu kapatan, Şehirlerimizi tankla, topla, tüfekle yerle  bir eden, Taybet ananın cansız bedenine bile bir hafta yaklaştırmayan AKP’nin sadık bekçisi gitmiş Amed’de bize dil uzatıyor. Soylu’nun aklı ve diliyle Kürt halkını kandırmaya çalışıyor. Bu halk, bunlara kanmaz. Bu halk, sarayın sadık hizmetçilerini de Soylu’nun müridlerini de iyi tanıyor. Kendi çıkarı için halkı soyanları da halkı için mücadele edenleri de iyi biliyor. Yalanlarınız buradan arşa çıktı! Ancak merak etmeyin, sadece 16 gün sonra Amed halkı size kimi tanıdığını, kimi kendi temsilcisi olarak görmek istediğini gösterecek” paylaşımı yaptı.

Iğdır Tuzluca’da Dem Parti mitingi: Sandığa sahip çıkın Iğdır Tuzluca’da Dem Parti mitingi: Sandığa sahip çıkın
Kaynak: MA